Eski TÜGVA Temsilcisi İddiaları Doğruladı: 'Hepsi Doğru, Bu Daha Bir Kısmı'

13.10.2021
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
10K
13

Devlette kadrolaşma belgeleri ortaya çıkan TÜGVA iddiaları yalanladı fakat eski Van yöneticisi Tamer Özsoy, 'Hepsi doğru' açıklaması yaptı.

Türkiye, Türkiye Gençlik Vakfı’yla (TÜGVA) ilgili belgeleri konuşuyor. Gazeteci Metin Cihan’ın eski bir vakıf çalışanından elde ettiğini belirttiği belgelere göre TÜGVA, emniyet, yargı ve ordu başta olmak üzere birçok kurumda kadrolaşıyor.

TÜGVA, Metin Cihan’ı “etki ajanı” olarak damgalayıp iddiaları reddederken, eski Van il yöneticisi Tamer Özsoy’dan iddiaları doğrulayan bir açıklama geldi.

Tamer Özsoy’un TÜGVA’nın eski başkanı ve halihazırda da Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev yapan İsmail Emanet’ten 8 Haziran 2018 tarihinde yetki aldığı ortaya çıktı.

Emanet’in Twitter hesabındaki paylaşımı şöyle: “TÜGVA Van İl Temsilciliği görevine Tamer Özsoy kardeşimiz gelmiştir. Rabbim Hayırlı muvaffak eylesin.”

Yorumlar
hacibektasi-veli

Hala akepeliyim ve şerefliyim diyenler iyi okusun, sadece biri olabilirsiniz diğer vasfı taşıyamazsınız....

1 ay Önce
meczubun1i

Çok acayip gerçekten.Yani diyorsunuz ki milletin gece gündüz çalışarak gelecek hayallerini üzerine kurduğu işlerin hepsine kendi adamlarını koyuyorlar, başkasının hakkını yiyorlar yani, liyakata önem vermiyorlar..Peh.Hadi canım hiç öyle şey olur mu burası hukuk devleti.Muz cumhuriyeti mi burası?

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (13)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz