Ermenistan Yine Gence'yi Vurdu: 13 Can Kaybı, 40'tan Fazla Yaralı

16.10.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
8K
35

Ermenistan güçleri bir kez daha Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle hedef aldı. Çok sayıda ev ve işyeri yıkıldı. Azerbaycan Başsavcılığı 13 sivilin hayatını kaybettiğini, 40 sivilin de yaralandığını açıkladı. Ayrıca hayatını kaybedenlerden ikisinin çocuk olduğu kaydedildi..

_Anadolu Ajansı, _çok sayıda sivilin enkaz altında kaldığını bildirdi.

Sputnik Azerbaycan muhabiri ise Gence'nin yanı sıra Mingeçevir kentinin de vurulduğu bilgisini verdi.

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Shushan Stepanyan,."Azerbaycan askeri-sivil liderliğinin açıklamalarına yanıt: Ermenistan Cumhuriyeti topraklarından ya da Ermenistan Silahlı Güçleri tarafından Azerbaycan'a yönelik ateş açılmamıştır" açıklamasında bulundu.

Azerbaycan Başsavcılığı, füze saldırısında hayatını kaybeden sivillerin sayısının 13'ye yükseldiğini bildirdi.

Birleşmiş Milletler (BM), Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmalardan ve sivil nüfusa etkilerinden derin endişe duyulduğunu belirterek, sivillere yönelik her türlü saldırıyı güçlü şekilde kınadı.

BM Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, Ermenistan'ın Gence'ye düzenlediği füze saldırısına ilişkin, Genel Sekreter Antonio Guterres'in devam eden çatışmalardan derin endişe duyduğunu söyledi.

Guterres'in Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ve her iki tarafa da ateşkesin tam olarak uygulanması konusunda net mesaj verdiğini kaydeden Haq, BM'nin talep edilmesi durumunda insani yardımlara ve taraflarla çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Yorumlar
kahraman0

Ne pis bir ülke ermenistan ne çoluk çocuk bilir ne sivil bilir, ne savaş bilir ne barış bilir. sınırlarını iyice zorluyor soysuz sürüsü ermenistan!

1 hafta Önce
miralayra

Burada , bu platformda konusu ne zaman geçse , ermenilerin ne kadar kahpe ne kadar orospu çocuğu bir millet olduğunu vurguladım bazı hümanist geçinen götverenler ise bana saldırdılar. Şimdi bekliyorum o saldırgan , ermeni siki yalayan orospu çocuklarını.

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (35)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz