Erdoğan'ın 'Helallik' İstemesine CHP ve İYİ Parti'den Tepki: 'Getir Sandığı Helalleşelim'

14.05.2021
dnizgk
Onedio Editörü
11K
33

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemide zora düşen vatandaşlardan 'helallik' istemesine Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tepki geldi. Her iki lider de seçim çağrısı yaptı.

Erdoğan'ın helallik istemesi sosyal medyada gündem olurken #HelalEtmiyorum etiketi Twitter gündeminde ilk sıraya kadar yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP teşkilatlarıyla video konferans yöntemiyle bayramlaşırken, 'Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz' dedi. 

Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından Twitter’da #HelalEtmiyorum etiketi altında 200 binden fazla paylaşım yapıldı

Akşener'den Erdoğan'a: Getir sandığı helalleşelim

Erdoğan'ın 'helallik' istemesine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de tepki gösterdi:

'Sayın Erdoğan, sen unutmuş olabilirsin ama, siyasetçi milletiyle kürsülerde değil, sandıkta helalleşir. Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim.' 

Kılıçdaroğlu: Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum

Twitter'dan Erdoğan'ı eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen!' dedi.

Yorumlar
z2

Haram zehir zıkkım olsun. Türk gençliğini öldürdünüz. İşçiyi, esnafı, kadınları, öğrencileri, atanamayan öğretmenleri süründürdünüz. Yıllarımızı çaldınız. Burnunuzdan fitil fitil gelsin. Ne kadar hakkım varsa haram olsun.

4 hafta Önce
virtuoz-sr

iktidardan gelen ortayı gole çevirmişler. 2023'e 20 ay var. bu ülkenin değil 20 ay, 20 gün bile dayanacak gücü kalmadı artık.

4 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (33)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz