Erdoğan'ın 'Amiraller CHP'li' Çıkışına Kılıçdaroğlu'ndan Yanıt: 'Darbecinin Kardeşini Büyükelçi Yapmadın mı?

07.04.2021
emre-ordu
Onedio Editörü
3K
18

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bildiriye ima atan emekli amirallerin içinde CHP üyesi olanlar olduğu iddiasına Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, '251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi?' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Montrö bildirisine imza atan emekli amirallerin içinde CHP üyesi olanların olduğu açıklamasına sosyal medyadan yanıt verdi. 

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde rol alan Mehmet Dişli’nin kardeşi Şaban Dişli'nin Lahey Büyükelçisi olarak atanmasına gönderme yapan Kılıçdaroğlu, “Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi?” dedi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Neymiş efendim, bazı imzacı emekli amirallerin eşleri, gelinleri, damatları, görümceleri Cumhuriyet Halk Partiliymiş. Şu zekaya bak Allah aşkına. Bu aklı size kim veriyor? Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi? Siz şehitlere bile saygı duymuyorsunuz. İstiyorsan, gel şehit ailelerine bir soralım bakalım, ne diyecekler?”

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü grup toplantısında emekli amirallerin bildirisinin merkezinde CHP'nin olduğunu belirterek 'Bu 104'ün içerisinde şu anda CHP üyesi olanlar vardır. İncelemeler devam ediyor, kim bilir daha ne kadar çıkacak' demişti.

Yorumlar
singing-in-the-rain

Ben hayatımda bu kadar bölücü bir iktidar daha görmedim. 104 amiralin tamamını araştırmadım ama aralarında ismen tanıdığım birkaçı Chp'li filan değil, Perinçek'in yanında siyaset yapmıştı bir dönem. Perinçek şu an nerede? Akp'nin sol koltukaltında. Akp'nin de Chp'nin de canı cehenneme ama bu kadar da bölücülük olmaz. Bir partiye oy veren insanlar ancak bu kadar ötekileştirilebilir. Sonraki adım ne merak ediyorum; iç savaş zeminiyle soykırım uygulamak mı? Şu nefret dili bu ülkeye yapılmış en büyük ihanetlerden biri.

2 hafta Önce
dipten-gelen-dalga

yarın öbür gün chp kapatılsın derlerse şaşırmam. iyice vatan haini pozisyonuna itiyorlar chpyi

2 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (18)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz