Erdoğan 'Helallik' İstedi; #HelalEtmiyorum Etiketli Paylaşımlar 400 Bini Aştı

14.05.2021
dnizgk
Onedio Editörü
69K
59

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın esnaf ve çalışanlardan ‘helallik’ istemesinin ardından Twitter’da açılan #HelalEtmiyorum etiketiyle yapılan paylaşımların sayısı 400 bini geçti. 

#HelalEtmiyorum dünya sıralamasında da ilk sıraları çıkınca Erdoğan'a destek için #MilletinAdamı etiketi açıldı. Bu etiket altındaki paylaşımlar da 100 bini geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 'Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüzün de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız çalışanımız olduysa, hepsinden helallik istiyoruz” dedi.

Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından Twitter'da '#HelalEtmiyorum' etiketi kısa sürede Trend Topic oldu.

Twitter'da bir çok kullanıcının şikayetlerini dile getirdiği etiket çığ gibi büyüdü. 👇

Günün son dakikalarında #HelalEtmiyorum etiketi altında yapılan paylaşımlar 400 bini geçti. 👇

AKP'liler ise #MilletinAdamı etiketiyle Erdoğan'a destek mesajları paylaştı. Paylaşım yapanlar arasında bakan ve milletvekilleri de vardı. 👇

Yorumlar
laplacedemon

Ülkeyi parsel parsel sattı, yandaşı 5 büyük holding üzerinden bütün kaynakları kene gibi emdi, sanayinin tarımın üreticinin kolunu kanadını kırdı, devletin tüm kurumlarını yozlaştırdı çürüttü, adalet denen bir şey bırakmadı, ülkeyi vasat bir ortadoğu diktatörlüğü haline getirdi. Şimdide utanmadan helallik istiyor. Acı olan ülkede hala helal edecek aptalların olması.

4 hafta Önce
someone-else

Yargılandığınızı görmeden rahat etmem! Yargılanacaksınız.

4 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (59)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz