Erdoğan: 'Bize Sığınan Allah'ın Kullarını Katillerin Kucağına Atmayız'

21.07.2021
dnizgk
Onedio Editörü
8K
69

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriyeli mültecilerle ilgili 'göndereceğiz' ifadelerine tepki gösterdi. Erdoğan, 'Biz bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece bize sığınan Allah'ın kullarını biz katillerin kucağına atmayız. Bu kadar açık söylüyorum' dedi.

Kuzey Kıbrıs ziyareti sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun iktidara gelmeleri halinde Suriyelileri ülkelerine geri göndereceğine yönelik açıklamaları ile 'Dünyaya sesleniyorum, Kuvayımilliye geleneğinden geliyorum, çok çetin müzakereler sizi bekliyor' şeklindeki sözlerini değerlendirdi. 

Erdoğan şunları söyledi:

'(Ben Atatürk'ün partisiyim) diyen bu adam, 'Kuvayımilliye geleneğinden geliyorum' diyor ama bir defa Kuvayımilliye ruhundan haberi yok. Onu bir öğrenmesi lazım. Çünkü ta oralara kadar asker göndermişiz. Tavsiye ediyorum, Misakımilli'yi bir öğrensin. Misakımilli nedir? Misakımilli neyi kapsıyor? O kapsam içerisinde neler vardı? Bunu bir öğrenmesi lazım. Bundan haberi yok.

O 'göndereceğim' diyor. Biz bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece bize sığınan Allah'ın kullarını biz katillerin kucağına atmayız. Bu kadar açık söylüyorum. Şu anda bunlar bize sığınmışlar 'elaman' diliyorlar. Bu 'elaman' dileyenlere 'Hadi geldiğiniz yere dönün' diyemeyiz.'

Yorumlar
blizzard

İnancınızla ters bir yanı olmayan katillerin mi?

6 gun Önce
bora-demir3

Adamlar bayramda evlerine gidiyor bavullarını toplayıp demek ki ortada savaş yok ki cumhurbaşkanları bile vatandaşlarını geri çağırdı.Ama adamlar kaymak gibi yaşıyor ve onların her birinin oy potansiyeli var. Çoğu oy veriyor akp'ye akp'den para alıyorlar oh mis neden gitsinler neden gönderilsinler.

6 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (69)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz