Emine Bulut Cinayetinde Olayın Görüntülerini Çeken Kişi Serbest

23.08.2019
yasin-arrslan
Onedio Editörü
83K
39

 

Emine Bulut cinayetine ilişkin görüntüleri cep telefonu kamerasıyla çektiği gerekçesiyle gözaltına alınan kişi serbest bırakıldı.

 

 

AA'nın aktardığı habere göre, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eski eşi tarafından öldürülen 38 yaşındaki Bulut'a ait olay anında çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, kısa sürede görüntüyü çeken kişinin B.Y. (19) olduğunu tespit etti.

 

Gözaltına alınan B.Y ifadesinde, videoyu sadece arkadaşı M.A. (22) ile paylaştığını, M.A. ise videoyu izledikten hemen sonra sildiğini söyledi.

B.Y. ve M.A. hakkında, "soruşturma ve kovuşturma işlemleri sırasındaki ses ve görüntüleri yetkisiz kayda alma veya nakletme" suçundan işlem yapıldı.

B.Y. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri ardından serbest bırakıldı.

 

 

Yorumlar
khaosevreni

Özgecan aslanın kuzeni öldürülmüş geçen sene. Kocası öldürmüş ve sonra da kıyma makinesindr parçalamış. Haberini duydunuz mu? Hiç sanmıyorum. Çünkü bir görüntü vs yok. Eee o zaman onun haber değeri de üçüncü sayfadan öteye gitmiyor. Yani görüntü olmasa bu kadar konuşulacak bir hale gelmezdi. Neden mi? Üçüncü sayfa haberlerine bir göz atsanız orada zaten kaç tane kadının öldürüldüğünü görürsünüz. Ama sosyal medyada bile haber olmazlar. Ki bilinçsiz yapılacak müdahale ile de durum zaten farklı olmayacak. Yaptığına ne derseniz diyin ama suçlamaya kalkmayin. Çünkü görüntüler olmasa bu kadar da ilgilenilmesi. Ayrıca sosyal medya filan da bu olayı en fazla bir hafta konuşur sonra yine başka konulara dönülür.

4 ay Önce
noruyonlaa

mahkeme kararını açıklıyorum. kadını öldüren adam 2-3 yıla serbest kalacak, videoyu çeken kişi kişisel verilerin koruma kanuna göre suçlu bulunup 10-15 yıl arası ceza evinde yatacak.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (39)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz