Emine Bulut Cinayetinde Olayın Görüntülerini Çeken Kişi Serbest

23.08.2019
yasin-arrslan
Onedio Editörü
83K
40

Emine Bulut cinayetine ilişkin görüntüleri cep telefonu kamerasıyla çektiği gerekçesiyle gözaltına alınan kişi serbest bırakıldı.

AA'nın aktardığı habere göre, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eski eşi tarafından öldürülen 38 yaşındaki Bulut'a ait olay anında çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, kısa sürede görüntüyü çeken kişinin B.Y. (19) olduğunu tespit etti.

Gözaltına alınan B.Y ifadesinde, videoyu sadece arkadaşı M.A. (22) ile paylaştığını, M.A. ise videoyu izledikten hemen sonra sildiğini söyledi.

B.Y. ve M.A. hakkında, "soruşturma ve kovuşturma işlemleri sırasındaki ses ve görüntüleri yetkisiz kayda alma veya nakletme" suçundan işlem yapıldı.

B.Y. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri ardından serbest bırakıldı.

Yorumlar
arsenic

Ya yapmayın lütfen! Bazıları videoya çekenin suçu yok diyor hala.. Yani ben böyle bir olaya Allah korusun şahit olsam elime tlfnu alıp da çekmek aklıma gelmez. Bu nasıl bir soğukkanlılık? Yani gidip katilin üzerine atlasın da kahramanlık yapsın demiyoruz. Adam bıçaklayıp kaçıyor zaten. Ne biliyim yani koş yardım et, yardım etmeye korktun bağır yardım iste, bişeyler yap ya! Bazıları da diyor ki neymiş efendim aslında farkındalık yaratmış bu vahşet görüntüleri. Ya iyimisimiz siz? Kendiniz demisiniz?? Bir insan öldü ya.. O kadını anası ölümüyle millete farkındalık yaratsın diye doğurmadı! Sizin annemiz, evladınız, kardeşiniz olsaydı orda yardım etmek yerine kameraya alan puşta, ya da boş boş hiçbişey yapmayan kuru kalabalığa da bu kadar hoşgörülü olabilir miydiniz acaba?? Pes diyorum ben! Artık yeminle tiksiniyorum!!

3 hafta Önce
arsenic

Bunları kameraya çeken şahsiyet bu vahşeti millete farkındalık yaratmak için mi çekmiş? Bu katil olaydan yırtamasın, delil olsun diye mi çekmiş? Yoksa orda ben de vardım, aha da boğazı kesilen kadın diye sosyal medyaya atıp ona buna hava atmak ya da habercilere satmak için mi? İşte bu sorunun cvbı bu yapılanın etik olup olmadığının cevabıdır.. Şimdi kendinizi bidüşünün başınıza korkunç bir saldırı geliyor, biri canınıza kastediyor, boğazınızı kesiyor. Yanınızda evladınız, ya da anneniz yardım çığlıkları atıyor. Kimse yardıma gelmiyor. Karşınızda sizi tlfonnuyla kameraya çeken biri var... Neyse sıkıntı yapmayın belki öleceksiniz ama en azından kayıt altındasınız.......

3 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (40)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz