Emine Bulut Cinayetinde İddianame Hazırlandı: Olay Görüntülerine Yayın Yasağı

23.08.2019
yasin-arrslan
Onedio Editörü
29K
5

 

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Emine Bulut'un, eski eşi tarafından kızının gözü önünde öldürülmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada cinayetiyle ilgili sosyal medya ve medya kuruluşlarında yer alan olay anına ilişkin görüntülere yayın yasağı getirildi. Şüpheli hakkında, "Canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme" suçundan iddianame düzenlendiği bilgisi paylaşıldı.

 

 

DHA'nın aktardığı habere göre, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Emine Bulut cinayetiyle ilgili açıklama yaptı.

Eski eşini öldüren olayın faili Fedai Varan'ın olaydan kısa bir süre sonra Kırıkkale Bahşili köprüsü altında yakalandığı bildirilen açıklamada, Varan'ın tutuklanarak Kırıkkale F Tipi Ceza İnfaz Kurumuna gönderildiği belirtildi.

'Canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme'

 

Şüpheli hakkında, "Canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme" suçundan iddianame düzenlendi. Ayrıca cinayetle ilgili sosyal medya ve medya kuruluşlarında yer alan olay anına ilişkin görüntülere yayın yasağı da getirildi.

Başsavcılık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

 

"Toplumun veya bireyin üstün ve gözetilmesi gereken hukuki yararını korumak amacıyla kamu sağlığı ve kamu düzeni açısından sosyal medya ve medya kuruluşlarında yayınlanan olay anına ilişkin şiddet içerikli görüntülere Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘erişimin ve yayınlanmasının kısıtlanması’ kararı verilmiştir. Olayla ilgili, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tüm yönleri ile soruşturma yapılıp, şüpheli hakkında 'canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme' suçundan Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesine iddianame düzenlenmiştir."

 

 

 

Yorumlar
zizithecook

"Canavarca" mı?? Ulan ilk değil ki bu?? bir kadını yaktılar, bir kadının delil olmasın diye ellerini kestiler, bir kadını parçaladılar, bir bu mu canavarca?? Anca tepki sonrası mı hareket edecek kadar basiretsizsiniz?? Buradaki asıl canavar sizsiniz, buna meydan veren politika ve hukuk insanları. Vebali sizin üzerinize kalsın, inşallah daha beterini de yaşayın.

4 ay Önce
ayna-efendi

bir değil iki değil kadın cinayetleri son 15 yılda %1400 arttı bunu sosyologlardan ve psikologlardan oluşan bir araştırma heyeti acilen incelemeli, bu artışın olduğu dönemde ne olmuş ne bitmiş bu şiddetin kaynağı nedir mutlaka araştırılmalıdır, bu arada videoyu çeken de video çekeceği yerde yardım etse belki emine bulut hayatta olacaktı

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (5)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz