Emine Bulut Cinayeti Türkiye'nin Gündeminde: "İnsanlık 10 Yaşında Bir Çocuğun 'Anne Lütfen Ölme' Dediği Yerde Bitti"

23.08.2019
freigeist
Onedio Editörü
277K
113

 

38 yaşındaki Emine Bulut, Kırıkkale'deki bir lokantada, 4 yıl önce boşandığı eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Emine Bulut'un son sözleri "ölmek istemiyorum" oldu. Gözleri önünde annesi bıçaklanan 10 yaşındaki bir çocuğun "anne lütfen ölme" feryadı kulaklarda çınladı, yürekleri parçaladı.

Sosyal medyada, kadına yönelik şiddete karşı yaptırımların ağırlaştırılması için çağrılar yükseliyor...

Türkiye'de 2010'dan bu yana 1.970 kadın öldürüldü.

Anıtsayaç verilerine göre sadece 2019 yılında öldürülen kadın sayısı 200'ü aştı.

 

Saldırıdan saniyeler sonra çekilen görüntüler infial yarattı.

Görüntülerde, kanlar içinde olan Emine Bulut'un "Ben ölmek istemiyorum" dediği, kızı F.B.B.'nin ise "Anne lütfen ölme" diyerek ağladığı görülüyordu.

Korkunç görüntüler Türkiye'nin gündeminde...

Haluk Levent'ten "Emine’nin evladı artık bizim evladımızdır! Ahbap’lar olarak ne gerekiyorsa yapacağız" açıklaması geldi.

#EmineBulut, #AnneLütfenÖlme, #Ölmekİstemiyorum ve #Ölmekİstemiyoruz etiketleriyle tepkiler yükseliyor ve adalet çağrıları yapılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
nereyekadar14

bu kadınların sizin orospu çocugu döllerinizden kurtulması için boşandıktan sonra daha kaç yıl geçmesi gerekiyor kansız aileler???? bi hata ile insan sanıp evlendiği piçlerinizden kurtulması için illa cenazesinin kalkması mı gerekiyor??? BU DEVLETİN DE BÖYLE YASALARIN DA ALLAH BELASINI VERSİN!! şikayet ediyorsun yetkimiz sınırlı diyor polis,bir sikim olmuyor,koruma kararı aldırıyorsun zarar vermeden suç işlemiş olmaz diyorlar!bir sikim olmuyor,polisi arayıp takip ediliyorum diyorsun saldırmadan elimizden bişey gelmez diyorlar,İLLA CAN BEDENDEN ÇIKINCA MI YETKİNİZ DEVREYE GİRİYOR?? NE YAPIN BİLİYOR MUSUNUZ,KADINLAR ÖLDÜKTEN SONRA O YETKİNİZİ GÖTÜNÜZE SOKUN

6 ay Önce
esen-adil

Kadınları erkek şiddetinden koruyan İstanbul Sözleşmesi'ni, 6284 sayılı yasayı hedef alanlar, uygulamayanlar, kaldırılsın diyenler, kadın düşmanlığını her gün yeniden üretenler sizin ellerinizde EmineBulut'un kanı var. Sosyal medyaya baktığınızda hala şu şerefsizi savunan bir yığın insan müsveddesi var yani bu cinayetler bitmez çünkü potansiyel suçlular aramızda geziyor.

6 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (113)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz