Elon Musk, Tesla'nın Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeyeceğini Söyledi, Kripto Para Yüzde 10'dan Fazla Düştü

13.05.2021
nihat
Onedio Editörü
33K
5

Dünyanın en zengin isimleri içinde yer alan, Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, yine ses getiren bir açıklamaya imza attı. Daha önce, elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın Bitcoin ile ödeme alacağını duyurmuş olan Musk, son paylaşımında bu kararın iptal edildiğini söyledi. Açıklamanın ardından Bitcoin'de sert düşüş yaşandı. 

Tesla ve SpaceX'in kurucusu olan ABD'li iş insanı Elon Musk, iş dünyasında olduğu kadar kripto para ekosisteminde de konuşulan bir isim. Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasasında sert hareketler yaşanmasına neden olan Musk, Bitcoin açısından çok önemli bir açıklama yaptı.

Musk, Bitcoin madenciliğinin enerji tüketimine dikkat çekerek, şirketin Bitcoin ile ödeme alma sürecini iptal ettiklerini paylaştı.

Bu paylaşımın ardından, 55 bin dolar seviyesinde olan Bitcoin, 46 bin dolara kadar gerilese de, soluğu 50 bin dolar düzeyinde aldı.

Musk, birkaç gün önce Tesla'nın Dogecoin ile ödeme alıp almaması ile ilgili bir anket paylaşmıştı.

Yorumlar
sedat-yilmaz

Bu adam da milletle oyun oynuyor.

4 hafta Önce
nickimdebileolmaz

İnsanlar yatırım yapmak için küçük miktar da bitcoin yada alt coin alıyor sık kafalı biri çıkıyor bir şey söylüyor 5 bin dolar değer kaybediyor ulan, bitcoin ve alt coinler bu yüzden güvenilmez değeri bir sik kafalının söylediği iki kelime ile değişiyor.

4 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (5)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz