Eğitim-Öğretim Yılı Başlayamadı: EBA Sistemi Çöktü Veliler ve Öğretmenler Tepkili

22.09.2020
batuhan
Onedio Editörü
31K
78

2020-2021 eğitim öğretim dönemi kaosla başladı... Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Sisteme giriş yapmak isteyen öğretmenler ve öğrenciler 'çok kalabalık' uyarısıyla karşılaştı.

Pandemi sebebiyle 2020-2021 eğitim öğretim dönemi 31 Ağustos’ta uzaktan telafi eğitimiyle başladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, EBA TV'nin çökmesi ile ilgili 'Sorunun çözülmesi için çalışma devam ediyor. Taleple birlikte yoğunluk oldu, üzerinde çalışılıyor' açıklaması yaptı.

Selçuk, "(EBA'daki yoğunluk) Bu bizim için olumlu bir haber çünkü inanılmaz bir talep var. Özellikle yüz yüze eğitimin başladığı günlerde bu talepte bir sıçrama oluştu. Bunla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyor. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraksamalar, aksamalar oluyor. Belli bir süre sonra gideriliyor. Şu anda da arkadaşlarımız bu çalışmanın içerisindeler. Bu altyapı giderek de daha da güçlenecek. Bu talebin karşılanması için her türlü tedbiri alıyoruz almaya da devam edeceğiz. Bu anlamda EBA destek merkezlerinin bugün itibarıyla yarım saat önceki sayı itibarıyla 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olur sanırım. Oralarda da çok daha rahat bir erişim imkanı olacak. Gereken tedbirler alınıyor" dedi.

Milyonlarca öğrenci bugün ders başı yapacakken Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Öğretmen ve öğrencilerin giriş yapmak istediği sistem “çok kalabalık” uyarısı verdi. Öğretmenlerin de sisteme girememesi sebebiyle eğitim durdu.

Yorumlar
semih-kurnaz

Dayı oğullarını doldurana kadar 5 tane işi bilen yazılımcı alıp adamlara ver aylık 50 bin lira sana neleri yapıyorlar gör sonra. memur maaşıyla dayı oğullarına yaptırırsan olacağı bu işte, ne server optimizasyonu var ne servis var ortada..

1 ay Önce
ahmet.burma.9

Yine beceremediniz. Elinize yüzünüze bulaştırdınız. Maşallah dediğiniz 40 gün yaşamıyor, el attığınız her yeri ve her şeyi kurutuyorsunuz.

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (78)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz