Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Demirtaş Açıklaması: 'Detaylı Tetkikler İçin Hastaneye Sevk Edildi'

02.12.2019
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
21K
11

Cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin Edirne Başsavcılığı açıklama yaptı. Açıklamada Demirtaş'ın herhangi bir sağlık sorununun bulunmadığı, fakat tedbir amaçlı ve detaylı muayene için üniversite hastanesine sevk edildiği belirtildi..

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi 👇

"Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili avukatı tarafından gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Edirne F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın 26/11/2019 günü cezaevi yönetimine rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır.

Yapılan tetkikler neticesinde Demirtaş’ın herhangi bir sağlık sorunu tespit edilmemiş olmasına rağmen daha detaylı tetkiklerin yapılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde muayene edilmesinin sağlanması amacıyla gerekli randevular alınarak bugün için hastaneye sevk edilmiştir.

Bu süreç içerisinde Selahattin Demirtaş’ın ailesi ve ziyaretçileriyle rutin olarak yapılan görüşmeleri gerçekleşmiştir. Ayrıca farklı tarihlerdeki doktor muayene talepleri de her zaman karşılanmıştır."

Ne olmuştu?

Edirne Cezaevi'nde tutulan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın avukatı ve kız kardeşi Aygül Demirtaş, cezaevinde nefes darlığı nedeniyle bilinç kaybı yaşayan ağabeyinin, yaptıkları başvurulara rağmen bir haftadır hastaneye sevk edilmediğini belirtmişti.

Aygül Demirtaş Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda “Cezaevi doktoru da Demirtaş’ın kardiyoloji, nöroloji ve gastroenteroloji olmak üzere üç ayrı bölüme sevk edilmesini istemiştir. Biz de avukatları olarak cezaevi idaresiyle yaptığımız görüşmede derhal hastaneye sevkini talep ettik. Ancak Demirtaş, aradan 7 gün geçmesine rağmen hastaneye sevk edilmemiştir. Böylesi hayati önemdeki bir sağlık sorununa rağmen hastaneye sevk edilmemesi, açıkça hayati risk altında tutulduğu anlamına gelmektedir” ifadelerine yer vermişti.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
saekrshoayt

Tüm nefret yorumlarınızı kınıyorum ve böyle bir hak ihlaline kimsenin reva görülmemesi için çabalıyor olacağım. Hem de siz nefret kusanlar için bile. Umarım her şey daha güzel olur herkes adına. Ama tarih tüm bunları yazacaktır...

6 ay Önce
burak-can-aktas

Bu Kafayla Bu Üike Bu Yıllara Nasıl Gelemedi Şimdi Anlıyorum. Bakın Nasıl Geldi Demiyorum. Siz Beyinsiz Koyun Sürüleri Belki 1300'lü Yıllarda Yaşıyorsunuz Ama Bu Ülkenin Aydınlık Yüzleri Var Olmaya Devam Edecek. Unutmayın Taş Etsenizde Çocukları Kuşlara Su Verir Avuçları.

6 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (11)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz