Düz Dünyacılar'ın Vaadi: Antarktika'nın Fotoğrafını Çekene 100 Bin TL Ödül

26.08.2019
yasin-arrslan
Onedio Editörü
56K
99

Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan, Antarktika kıtası görüntülerinin gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü. NASA dahil pek çok kurumun dünyaya sahte görüntüler servis ettiğini söyleyen Özkan, Antarktika kıtasının gerçek fotoğrafını çekene 100 bin TL ödül vereceğini açıkladı.

Dünya'nın düz olduğunu söyleyen Doğukan Özkan tarafından Düz Dünya Derneği  Türkiye'de de geçen yıl kuruldu. Bilim insanlarının tepkisine neden olan bu derneğin kurucusu olan Özkan, Dünya'nın küre şeklinde olduğunu kanıtlayanlar için vadettiği 50 bin TL ödülün ardından şimdi de Antarktika Kıtası'nı görüntüleyene 100 bin TL ödül vereceğini açıkladı.

Bilim insanlarını yalancılıkla suçluyor

NASA'da görevli Türk astrofizikçi Dr. Umut Yıldız'ın kendisini NASA tesislerini gezdirmek üzere ABD'ye davet etmesine rağmen NASA'nın dünyaya servis ettiği görüntülerin gerçeği yansıtmadığını belirten Doğukan Özkan, adeta görüntü savaşı başlattı. Yalancılıkla suçladığı bilim insanlarına meydan okuyan Doğukan Özkan, küre dünya modelindeki görüntüler ve düz dünya modelindeki çizimlerle Antarktika'nın dünyanın etrafını çevreleyen buzullar olduğunu söylüyor.

Kıta fotoğrafını çekene para ödülü

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Özkan iddiasını ve para ve ödülünü şöyle aktarıyor:

"Gerçek diye anlatılan Antarktika kıtası güneyde bir parça olarak yer alıyor fakat düz Dünya modelinde, Dünya'nın etrafını çevreleyen buz dağlarıdır. Yani aslında bir kıta değildir. Elimizdeki teknolojiyle uçuş rotalarına baktığımızda hiç bir uçak Antarktika kıtası üzerinden geçmez. Çünkü burası anlatıldığı gibi bir kıta olmadığı için geçilmesi teknik olarak mümkün değil. Gerçek Antarktika, Dünya'nın etrafındaki buzullardır. Bunun aksini ispat edecekler için 100 bin TL ödül hazır. Derneğimiz tarafından anında ödeme yapılacak."

Yorumlar
feyk

antartikaya gitmeye gerek yok. kendisine basit matematikle kendi haritasi uzerinden ispat yaparim. gosterdigi duz dunya haritasina gore en uzun ucus mesafesinin avustralya ile guney amerika arasinda olmasi gerekir. japonyada her iki kita arasindaki duz cizginin uzerinde olduguna gore sydney-tokyo ucus suresi ile tokyo-santiago sili ucus surelerinin toplami asa yukari sydney santiago ucus suresine yakin olmali. sydney tokyo 9,5 saat, tokyo-santiago aktarmasiz 22 saat. bu durumda haritaya gore sydney-santiago ucusunun 31,5 saat civarinda olmasi beklenir. keza bu haritaya gore tum dunyayi boydan boya geciyorsun, daha azi beklenemez. peki gercek deger nedir, sydney-santiago ucusu 12,5 saat :) . sanirim sydneyden santiagoya concorde ile gidiyorlar. cok kafasina takiliyorsa 100bin tlye gerek yok, 5-10bin tl ile kendisi ayni ucusu yapabilir.

3 hafta Önce
erkut-g.

Adam haklı ne dalga geçiyosunuz... Uzay diye birşey de yok hepsi fotoşop. Nasa da zaten sahtekar.Güneş dev bir mangal akşamları kapağını kapatıyorlar. Yıldırımlar Odin'in haylaz oğlu Thor'dan. Ara sıra elindeki çekici düşürünce deprem oluyor. Yağmur, dünya düz olduğu için antartikadan bazen su dökülüyor ya o da ondan..Ayrıca yine antartikadan bazen cereyan yaptığı için rüzgarlar çıkıyo. Tabiki.. Hepsi mümkün...Olur yani öyle.. Hı hı..

2 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (99)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz