Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda Dünya İkincisi Sümeyye Boyacı

15.09.2019
a.moller
Onedio Editörü
16K
8

 

Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası finalinde mücadele eden Sümeyye Boyacı dünya ikincisi oldu. Milli sporcu, altın madalyayı saliselerle kaçırdı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen şampiyonada, Sümeyye Boyacı, Sevilay Öztürk ve Beytullah Eroğlu, 50 metre sırtüstü finallerinde mücadele etti.

Kadınlarda milli yüzücü Sümeyye Boyacı 44.74'lük derecesiyle gümüş madalyanın sahibi olurken, aynı yarışta mücadele eden Sevilay Öztürk ise 50.54'lük derecesiyle sekizinci sırada yer aldı.

Sümeyye Boyacı 44.74 lük derecesiyle (1. olan Teresa Perales ile sadece 3 salise farkla) 2. olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Sümeyye Boyacı, "Ben cumhuriyet tarihimizin yüzmedeki ilk kadın dünya ikincisi oldum. Bu da benim için çok büyük bir gurur." dedi.

''Henüz 16 yaşındayken dünya ikincisi olabilmek benim için apayrı bir gurur. İnşallah çok daha güzel başarılar elde edeceğiz. Bayrağımızı yine dalgalandırdım."

Dünya Para Yüzme Şampiyonası kadınlar S5 kategorisi sırtüstü finalinde milli sporcumuz Sümeyye Boyacı'nın dünya ikincisi olduğu anlar...

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

 

 

 

 

 

Sizinle gurur duyuyoruz! 👏🏼

Bu içeriğe ait yorum yoktur
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz