Dönerciye Sinirlenip 'İşletmeyi Kapatın' Talimatı Veren, Ardından İmla Hatalarıyla Dolu Özür Açıklaması Yapan Vali Gündemde

18.10.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
390K
106

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, kentte Kovid-19 denetimi için dolaşırken kendisiyle 'hoşbeş' etmeyip dönerini kesmeye devam eden döner ustasına sinirlenince, ustanın eldiven takmamasını gerekçe göstererek "işletmeyi kapatın" talimatı verdi. O anlara ilişkin görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Vali Atik, yaklaşımı nedeniyle üzgün olduğunu belirterek özür diledi. Vali'nin imla hatalarıyla dolu özür açıklaması eleştirilere neden olurken açıklamanın hatalar nedeniyle üç kez yenilendiği görüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuya ilişkin bir paylaşımda bulunarak.'Valimizin özrü yerinde' dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Kovid-19 önlemleri kapsamında kentin en kabalalık caddesi olan Gazi Bulvarında denetim yaptı.

Döner satan bir işletmeye giden Vali Atik, selam verdiği döner ustasının işine devam etmesine sinirlendi. Döner ustasına "Eldivenin nerede?" diye soran Vali Atik, polis ekiplerine işletme hakkında tutanak tutulup, kapatılması talimatını verdi.

O görüntüler sosyal medyada bir hayli tepki çekti

Yorumlar
tugba-degirmenci1

Ya şu ülkeye karşı hiç ümidim kalmadı hemde hiç

1 hafta Önce
silmaril

Şu ülkede makamı olan kişilerin kendilerini ilah gibi görmesi nedir? Adam el pençe divan mı olmalı önünde? O da bir çalışan, vali de bir çalışan.

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (106)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz