Dolandırıcılar Apple Etkinliğini Fırsat Bildi: YouTube Üzerinden Yayın Açarak Kripto Para Topladılar

14.09.2021
yasin-arrslan
Onedio Editörü
10K
6

Apple'ın daha önce duyurduğu etkinlik takvimine göre bugün İphone 13 dahil birçok yeni cihaz tanıtıldı. Bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar Youtube üzerinden canlı yayın açarak insanlardan, paylaştıkları adrese kripto para göndermelerini istedi. YouTube'un 70 dakika sonra kapattığı yayında iddiaya göre izleyicilere gönderdikleri kripto paranın iki katı geri gönderilecekti.

Apple'ın kısa bir süre önce duyurduğu etkinlik tarihini dolandırıcılar fırsat bildi. 

Dolandırıcılar Youtube'da sahte bir Apple yayını açtı. Şirketin kripto para dağıtacağı iddia edildi. Verilen sitedeki Bitcoin ve Ethereum adreslerine kripto para gönderecek kişilere Apple'ın iki katını geri göndereceği iddia edildi.

Youtube'un bu yayını kapatması 70 dakika kadar sürdü. Ekran görüntüsü alındığında 180 binden fazla insan yayını izliyordu.

Yorumlar
benimdogrularim

ulan youtube neden kapatiyon yayini birak gerizekalilarin belki akli basina gelirdi. o para gonderen salaklar parasini yemeyi bilmiyo belki dolandiricilar daha iyi yerlerdi

1 hafta Önce
ortalik-karisik

yotube neden o akdar geç kalmış neden hemen mudahale edılmemıs buna saka gıbı ya ha enayı bol tabı lan nerde gorulmus bır verıp 5 almak

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (6)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz