Diyanet İşleri Başkanı Duyurdu: Üniversite Kampüsleri, Yurtlar ve Hastanelerde Kur’an Kursu Açılacak...

14.09.2021
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
17K
69

Diyanet, cezaevi, hastane, YURT-KUR, üniversite kampüslerinin de aralarında bulunduğu yerlere D grubu Kur’an kursları açılacağını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, üniversite kampüsleri, öğrenci yurtları ve hastanelerde Kur’an kursları açacaklarını duyurdu.

Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi 👇

19 bin 503 Kur’an kursu var...

Türkiye’de il ve ilçe merkezlerinde 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle 19 bin 503 Kur’an kursu bulunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinde açıklanan verilerde; bu kursların mülkiyet durumuna göre 3 bin 146’sı derneklere, 344’ü vakıflara, bin 8’i şahıslara ve bin 340’ı belediye ve özel idarelere ait olması dikkat çekiyor.

Yorumlar
mehmet_kk

Türk tarihinde islama bu denli zarar veren tek bir iktidar daha olmamıştır. Baskı, dayatma, okuduğunu yanlış anlama, söylediği gibi davranmama, kul hakkı yeme, din eğitimi çatısı altında küçük çocuklara taciz tecavüz. İnsanları dinden nefret ettirdiniz, kuran kursu denilince insanın aklına sadece taciz gelmesini algı olarak siz yerleştirdiniz. Bir nesil inançsız olmayı seçti sayenizde. Bir nesil dini inanç denilince aklına sadece, cahillik ve sapkınlık olduğunu işledi tarikatlarınız, sapık hocalarınız sayesinde. En muhafazakar görünen Anadolu toplumunda yaşanılan hayasızlıklar, tvlerde sürekli göz önünde. Kimi eli kimin belinde belli değil, kimin çocuğu kimden belli değil. Her yere kuran kursları açmadan önce, okullar açın cinsel ve psikolojik eğitimler verin. Bilimi gözetin. Baskı, dayatma, zorbalıkla büyüyen çocukların, bastırılmış iç güdülerini zamanla topluma ne kadar zararlı olduğunu görmemek cahilliktir. Yaşasın Laiklik.

1 hafta Önce
kadir82489542

Hepsinin basına bir imam 8 10 bin maaş ohhh.d isterseniz metrekare başına açın yok olacaksınız

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (69)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz