Devlerin Aşkı Büyük Olur! Discord ve PlayStation İşbirliğine Gittiklerini Açıkladı

04.05.2021
tabikimars
Onedio Üyesi
664
0

Oyuncular tarafından en sık tercih edilen sesli iletişim platformu olan Discord ve Sony Interactive Entertainment gelecek yıldan itibaren bir ortaklık içine gireceklerini duyurdular.

Oyun yada teknoloji dünyası ile biraz haşır neşir olup da Discord adını duymayan yoktur

En temelinde bir sesli iletişim uygulaması olarak yola çıkmış olan Discord özellikle de oyunculara çok rahat ve basit yollarla iletişim imkanı sağlıyor. Yıllar içerisinde adeta kabına sığmayarak taşan ve pek çok yeni özelliği de bünyesine ekleyen Discord haliyle diğer devlerin de ilgisini çekmeyi başardı.

Microsoft da onlardan biri olmuştu

Geçtiğimiz günlerde Discord'u satın almak için harekete geçmiş olan Microsoft'un bu hareketi sonuçsuz kalmış ve Discord yola kendi ayakları üzerinde devam etme kararı almıştı. Bu hamle sonrasında ise Sony cephesinden ses getiren bir açıklama geldi.

Ortaklık önümüzdeki yıl başlıyor

Oyuncuların hayatlarına bilhassa PlayStation ve birbirinden güzel PlayStation özel oyunları ile dahil olan Sony Discord ile olan işbirliğini kamuoyu ile paylaştı. Her iki firmanın da oyunlara tutkun toplulukları birbirine bağlama hedefinin olduğundan bahseden Sony'nin CEO'su Jim Ryan Discord uygulamasının PlayStation konsollarına geleceğinin mesajını da verdi.

PlayStation konsoluna entegre edilecek Discord'un nasıl avantajlar sağlayacağını zaman gösterecek

Ancak PC ve mobil kanadında neredeyse her oyuncunun ilk tercihi olan Discord'un rahatlığının ve kullanışlı arayüzünün PlayStation kullanıcılarının yararına olacağına da hiç şüphe yok.

Bu içeriğe ait yorum yoktur
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz