Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İstanbul'u Sel Bastı, Beyefendi Tatilde'

24.08.2019
freigeist
Onedio Editörü
68K
160

**Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,.**İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik "İstanbul'u sel bastı, beyefendi tatilde. Daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da, cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım" açıklamasında bulundu. Doğu Akdeniz'e de değinen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuya ilişkin açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, "CHP'nin başındaki zat istediği kadar çırpınsın, istediği kadar Rumların ağzıyla konuşsun biz bu işi sonuna kadar götürmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı....

Erdoğan, Rize’nin Güneysu ilçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. 🎥

Rizelilere 31 Mart seçimlerinde verdikleri destek için teşekkür eden Erdoğan, "Rize, bu seçimlerde de yine Türkiye birincisi olarak AK Parti’yi zirveye taşıdı. Hemşehrilerim kendilerine yakışanı yaptılar. Biz de her zaman olduğu gibi bundan sonra da Güneysu'muza, diğer tüm ilçeleriyle Rize'mize hizmet etmeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından inşa edilen Güneysu Konakları'nın, 200 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçirildiğini, bugün resmen hizmete açılan bu konakların şehre ve ülkeye yakışan bir eser olduğunu söyledi.

Erdoğan, üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Ardeşen Turizm Fakültesi, Tıp Fakültesi Klinik Simülasyon Eğitim Merkezi ve Ali Hazar Karaahmetoğlu Camisi'ni de bugün hizmete açtıklarını aktardı.

Erdoğan ayrıca Rize-Artvin Havalimanı'nın 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacağını söyledi.

"CHP'nin başındaki zat istediği kadar Rumların ağzıyla konuşsun, bu işi sonuna kadar götürmekte kararlıyız"

Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'de, hem kendi menfaatlerini korumanın hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki kardeşlerinin haklarını müdafaa etmenin mücadelesini verdiğini ifade eden Erdoğan, "Soruyorum size, Türkiye'de bundan daha milli bir mesele olabilir mi? İçerideki tüm tartışmaların ötesinde etrafında kenetlenilmesi gereken daha önemli bir konu olabilir mi? Ama maalesef, biz ülkemizde bunu sağlayamıyoruz. Çünkü bizde CHP diye bir parti var, onun başındaki zat ve şürekası hep başka yoldan gidiyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuya ilişkin açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, şöyle devam etti:

"CHP'nin başındaki zat çıktı, 'Doğu Akdeniz'de herkes var. Amerika var, Avrupa var, Fransa var, İngiltere var, sadece Türkiye yok' diye açıklama yaptı. Bu zat kendinde değil. Bir insanın bunu söyleyebilmesi için ya tüm bu gelişmelerden bihaber şekilde uzayda yaşıyor olması ya da kendi ülkesinden nefret etmesi gerekir. Hadi tüm bu mücadeleyi yok saydın, gemilerimizin üzerindeki devasa Türk bayraklarını da mı görmedi? Yoksa o bayrakları başka ülkelerin bayrağı mı sandın? Bay Kemal sana Türk Bayrağı'nı da öğreteceğiz. Bunu da öğreneceksin.

Hani senin gündemin başka olduğu için olup bitenden haberin yok. Bir telefon açıp konuyu bilen herhangi birine, 'Doğu Akdeniz'de neler oluyor' diye sorma aklına gelmedi mi? Anlaşılan o ki, terör örgütü destekçileriyle düşüp kalkmaktan bunların sadece gönülleri kirlenmemiş, gözleri de kör olmuş. CHP'nin başındaki zat istediği kadar çırpınsın, istediği kadar Rumların ağzıyla konuşsun biz bu işi sonuna kadar götürmekte kararlıyız."

"Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım" 🎥

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Necip Fazıl Kısakürek'in "Zindandan Mehmed'e Mektup" şiirini okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şehir yönetmek, ülke yönetmek başka bir işe benzemez. Şayet milletinizle insanlarınızla derin bir gönül bağınız yoksa yönetmeniz için size emanet edilen güç, sizi zehirler. Şu anda CHP'nin yönetimine geçen pek çok belediyede işte bu zehirlenme yaşanıyor. Biz AK Parti olarak 17 yıllık iktidarımızın her anında görev verdiğimiz her bir arkadaşımızı en çok işte bu konuda ikaz ettik, takip ettik, gerektiğinde de müdahale etti. Bakanında milletvekiline, teşkilat yöneticisinden belediye başkanına kadar tüm arkadaşlarımızı bu hassasiyetle seçtik ve gerektiğinde değişikliğe gittik. İdeolojik olarak CHP'ye oy veren kimi il ve ilçeleri bir kenara bırakarak söylüyorum, çünkü bunlar artık umutsuz vakadır. Milletimizin hizmet beklentisiyle yöneldiği CHP belediye başkanlarının neredeyse tamamı, gerçek yüzlerini gösterdiler. Dertlerinin hizmet etmek, eser kazandırmak, milletin gönlüne dokunmak değil kendi kişisel ve ideolojik iktidarlarını inşa etmek olduğu attıkları her adımla ortaya çıktı.

İstanbul'u sel bastı, beyefendi tatilde. Daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım."

Yorumlar
izmirli-deli-35

sayın Cumhurbaşkanımız 18 yıldır Tatilde ayşe bile bu bu kadar tatile çıkmamıştır ya (= çeyrek asıl olacak reisin dolar 1 TL olacak dedi maşallah 7 TL yi zorluyor Reis bütün üretim yapan fabrikaları özelleştirdi devletin firmalarını araplara sattı yetmedi dedi benim 200 yıllık beyaz saraylardan neyim eksik 1000 odalı kaçak saray yaptı bir aylığı 138 milyon liraya (= Ekrem başkan o borç içinde kalmış hortumlanmış yarısı yandaşlarına yandaş futbolcularına akmış hortumu kesti diye bi kere daha seçim yaptırdın ya pahdişahım erduğan ? mıhteremleri darbe yaptı afedersin tuvalatte demokrasiyi göstertti olan yine kadim halkımıza oldu ! türkçe olimpiyatları parası ve 15 temmuz parasını dahalen saklarım biliyordum Allah kahretsin biliyordum Reis 2016 yılında demoklasiyi tatil ilçesinde saklanarak geçirdi boşuna aslın reisi denmedi (=

1 ay Önce
gameister123

Ben chpli değilim. Ayrıca chp 60 yıl ülke yönetmedi bununda altını çizeyim. Sonuç olarak 20 yıldır alt yapıya çare bulunamamışsa 2 ay önce göreve gelmiş birini eleştiremezsin bir lider olarak oturur sorunun çözümüne odaklanırsın. Ama padişah hazretlerimiz şimdiden sindirme politikalarına başlamış, bu sindirme politikası imamoğlunu daha da güçlendiriyor ve erdoğan kendine dişli bir rakip çıkarıyor ama farkında değil. Ülkede onca dert tasa varken kaybettiği seçimi bir kenara bırakıp önce sorunların çözümüne odaklanmalı yani bir liderin önceliği belediye başkanı olmamalı. Siz radikal akpeliler hariç çoğu insan artık lafla peynir gemisinin yürümediğini anladı artık bunuda erdoğan hazretlerinin anlaması lazım ona buna sataşarak laf ebeliği yapıp insanları ayrıştırarak dışlayarak ülkeyi yönetemezsin mutlaka bir yerde çuvallarsın ki gidişat o yönde. Bu ülkenin bu halde olmasının sebebi liderler siyasetçiler değil sadece kendi çıkarını düşünen ve kendi aklıyla hareket edemeyen halktır.

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (160)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz