Cübbeli Ahmet Hoca İki Bin Selefi Derneğin Silahlandığını Açıkladı: 'İzmir Kaynıyor...'

10.09.2020
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
828K
108

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk ekranında Türkiye'deki selefi grupların silahlandığını söyleyip "İnsanları alenen ölümle tahdit ediyorlar, İzmir kaynıyor" dedi..

'Tarafsız Bölge' programında Ahmet Hakan, Hakan Bayrakçı ve Nedim Şener’in sorularını cevaplayan Ünlü, programda son dönemde Türkiye'de artan selefi akımlara ve bunların dernekleşme faaliyetlerine dikkat çekip "iç savaş" uyarısı yaptı.

Ünlü, Türkiye'de iki bin selefi derneğin silahlandığını açıkladı.

"Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Selefi tarafıyla İran yanlısı Şii tarafın çatışması hazırlanıyor. Barut gibi. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi 'şeyhim ' diye cihat ilan edecek öbürü mehdiyim diyecek. Birbirine öldürür bu müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. İzmir kaynıyor. Bunlar nasıl müsaade ediliyor. Mutlaka kontrol edilmesi lazım."

Cübbeli Ahmet Hoca'nın CNN Türk'te yaptığı açıklama şöyle 👇

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Ünlü, Uşşaki tarikatı lideri sapık şeyh Fatih Nurullah hakkında da açıklamada bulundu.

Ünlü, "Ben çok itikatlı bir insanım, hürmet ederim. Ama tabii sonradan bana telefon geliyor, bu kişi kızımızı istiyor vs. bu gibi şeyler olunca kefil olamazsın araştırman lazım kimdir, nedir diye. Böyle birkaç olay yaşadım. Bu Nurullah gibi 3 sene önce birini deşifre ettim. Bayağı deşifre ettiklerim oldu. Benim kadar risk alan yok. Artık maldır, candır, ırzdır, böyle şeyler gördüğüm zaman söylüyorum kendime mecbur hissediyorum. Benim tarikatım var, ben Mahmut Efendi'ye bağlıyım ama ben tarikat lideri değilim. Hiçbir vekilliğim de yok. Hoca efendi bana 'Sen ilimle uğraş evladım' dedi" ifadelerini kullandı.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
aliguven

Tarikatların çıkarttığı isyanlarda ölen Osmanlı askeri sayısı savaşlarda şehit olanlardan daha çoktu. Mübareğin biri çıkıp bunu önlemek için tekke, zaviye, cemaat ve tarikatları bitirmek istedi. Amacı tarikatlaşmanın halkın huzursuzluğuna, din istismarına, isyanlara ve ölümlere sebep olmasını önlemekti. Modern ve medeni bir devlet kurmak istedi. Ayrışmayı önlemek istedi. Şimdi onun kurduğu düzen yok edildi ve devlet tarikatlerin eline geçiyor. Şimdi bu gözü görmeyen, kulağı duymayan tarikat müritleri eline silah almaya başladı. Kendi kafalarında kurup çattıkları inanca karşı gelen her durumla ve kişiyle savaşırlar.

1 hafta Önce
melike-eylul

Sonra ama Atatürk benim hocalarımı astı iyi yapmış sizin gibi din istismarcısı şerefsizlere Atam ne kadar ileri görüşlü imiş

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (108)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz