Çorum Belediyesi'nden Korona Döneminde Turizm Hamlesi: 1.5 Milyon TL'ye Minyatür Maketler

16.09.2020
yasin-arrslan
Onedio Editörü
8K
42

Korona salgını nedeniyle iç turizm azalmış ve belediyeler zorunlu olmayan ihalelerini iptal ederken Çorum Belediyesi'nin ihaledi dikkat çekti. AKP’li Çorum Belediyesi, 20 Nisan’da ihaleye çıkarak 1.5 milyon TL’lik minyatür maket ve rölyef satın aldı.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre, maketler arasında Resuloğlu Mezarlık Alanı, Alacahöyük Ören Yeri, Hattuşa Ören Yeri, Veli Paşa Konağı, Çorum Belediye Binası, Koyun Baba Türbesi, Arasta Çarşısı, Güpür Hamamı, Sungurlu Saat Kulesi bulunuyor.

27 minyatür 7 ay içerisinde yapılacak

AKP'li Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ın seçim projelerinden olan ‘Çoruminia' için alınan 27 minyatür maket ve rölyefin 7 ay içerisinde hazırlanıp teslim edileceği belirtildi.

Toplam maliyeti 3 milyon 100 bin TL'den fazla

Çoruminia Parkı'nın yapımı için de temmuz ayında ihaleye çıkıldı ve 6 Ağustos'ta 1 milyon 625 bin TL'lik sözleşme imzalandı. Parkın maketler ve kabartmalarla birlikte toplam maliyeti 3 milyon 100 bin TL'yi aştı.

'Çorum turizmine katkı sağlayacak'

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çoruminia projesini tanıtırken, Çorum'un turizmine önemli katkılar sağlayacağını, Çorum'da yaşayan herkesin de şehrinin tarihini ve kültürünü daha yakından tanıyacağını söylemişti.

Siparişi verilen maketler arasında Alacahöyük ve Hattuşa ören yerleri de bulunuyor.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
bykzlt

İşsizlik için büyük hamle. İnsan neden gerçeği dururken çakmasını görmek istesin. 540 yıllık Fatih'in tablosuna 6,5 milyon tl veren belediyeye etmedik laf bırakmamışlardı maketin turizme katkısı ne olabilir. Gerçi belediyelerde dönen paraların yanında 3 milyon tl küçük para bu sefer minimal çalışıp ucuza kapatmışlar.

6 gun Önce
reshontheway

Ulan zaten 10-15 tane şehirde benzerleri var. Yahu 1 kere de yaratıcı olun, 1 kere de dokunuza has, insanların ilgisini çekebilecek işlere imza atın. Varsa yoksa ARakla-GEliştirememe... Adını bile çalmışlar.

6 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (42)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz