Cem Yılmaz Filmleriyle Tanınan Oyuncu Muhittin Korkmaz Hayatını Kaybetti

24.11.2020
emre-ordu
Onedio Editörü
20K
20

Cem Yılmaz filmlerindeki rolleriyle tanınan sinema ve tiyatro sanatçısı Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti. Korkmaz'ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Muhittin Korkmaz'ın ölüm haberini Cem Yılmaz'ın kardeşi Can Yılmaz, sosyal medya hesabından duyurdu.

Cem Yılmaz da sosyal medya hesabından 'Sevgili abimiz Muhittin Korkmaz bugün hayata gözlerini yumduHepimizin hatıralarında yeri olan abimizin mekanı cennet olsun. Başımız sagolsun. G.O.R.A mürettebatından bir eksiğiz' paylaşımında bulundu.

Muhittin Korkmaz, üç yıl önce oğlu Youtube fenomeni ve oyuncu oğlu Cem Korkmaz'ın ölümüyle sarsılmıştı.

Muhittin Korkmaz, 17 Ekim 1953'te Gaziantep'te doğdu. Uzun yıllar tiyatrolarda rol alan Korkmaz, Bursa Devlet Tiyatrosu'ndan emekli oldu. 

Cem Yılmaz'ın G.O.R.A. filminde 'Tihulu' karakterini canlandıran ve 'Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim' repliğiyle hatırlanan Korkmaz, ayrıca Cem Yılmaz'ın A.R.O.G, Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif ve 216 filmlerinde de rol aldı. Korkmaz bunların yanı sıra 'Sinema Bir Mucizedir', 'Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü' gibi sinema filmlerinde rol aldı.

Yorumlar
kahraman0

Bir cisim yaklaşıyor efendim repliğiyle gönüllerde yer edinmişti Muhittin abi, filmin en orijinal adamıydı... Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun

1 ay Önce
sciencesoldier

yapma bee. oğluna kavuştu huzur içinde uyusun.

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (20)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz