Canlandırdığı Her Karakterin Hakkını Sonuna Kadar Veren Bir Başkadır'ın Rezan'ı Efsane Oyuncu: Öner Erkan

24.11.2020
sheida
Onedio Üyesi
76K
11

Bir insan her rolün hakkından gelebilir mi ya, bayılıyoruz sana!

Uzun zamandır ekranlarda görmeye alışkın olduğumuz ve girdiği her rolle bize farklı duyguları tattıran bir isim: Öner Erkan!

4 Ocak 1980 tarihinde İzmir'de dünyaya geliyor Öner Erkan. Eğitimini de doğduğu şehirde Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Tiyatro Bölümü'nde tamamlıyor.

Daha sonra yolu İstanbul'a düşüyor. Bahçeşehir Üniversitesi'nde ise yüksek lisansını yapıyor.

Oyunculuk dünyasına ise ilk olarak 2002 yılında Kuzenlerim dizisiyle adım atıyor.

Murat rolüyle Arda Kural, Çiçek Dilligil ve Sevinç Erbulak gibi isimlerle çalışıyor dizide.

Sonrası başarılı projelerle dolu...Mutlu Ol Yeter, Üsküdar'a Giderken, Yalan Dünya, Deli Saraylı, Kahve Bahane, İki Aile, Aşk Her Yaşta, Canım Benim ve Avrupa Yakası dizilerinde rol alıyor.

İtirazım Var, Böcek, Mutlu Aile Defteri, Hırsız Var, Bornova Bornova, 7 Kocalı Hürmüz, Kağıt, Son Osmanlı Yandım Ali ve Organize İşler filmleri ile sinema dünyasında da başarısını konuşturuyor tabii.

Sinema dünyasındaki başarısından bahsetmişken söylemeden geçmek olmaz: 2009 yılında 46. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde efsane 'Bornova Bornova' filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alıyor.

Bitti mi? Bitmedi. 2012 yılında Dhaka Uluslararası Film Festivali'nde 'Kağıt' filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alıyor.

Ödüllerle dolu bir oyunculuk hayatı. 2013 yılında 17. Afife Tiyatro Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünün sahibi oluyor.

Şimdilerde ise her bölümü izlenme rekorları kıran Çukur dizisinde Selim Koçovalı karakterine hayat veriyor.

Bir insan komedi dizisinde ayrı dram dizisinde ayrı başarılı olabilir mi? Öner Erkan iseniz oluyor efendim. Her rolünün hakkını veriyor.

Gelelim günlerdir ortalığı kasıp kavuran Netflix dizisi Bir Başkadır performansına! Hayat verdiği Rezan karakteri ile büyük beğeni topladı Öner Erkan yine 👏

Gülan ve Gülbin'in serebral palsili kardeşini canlandırdığı Rezan karakteriyle adeta o acıyı ve çaresizliği ta içimize işledi.

Sosyal medyada da Öner Erkan'ın başarılı oyunculuğu konusunda hemfikirdi herkes 👇

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yorumlar
halit-demir3

İçeriği okuyun kim olduğunu yazıyor Fethiye Hanım

1 ay Önce
karapaytak

bu da moda oldu iyice, kaliteli kalitesiz fark etmeden ünlü insanları tanımıyormuş gibi davranmak. hele kendi postlarında :D

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (11)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz