Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (14 Ocak)

14.01.2020
meltememer
Onedio Editörü
35K
0

Bugün gündemde ve sosyal medyada yer bulan, günün öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Son 24 saatte neler yaşandı gelin hep birlikte bakalım.

 1.

Tarım ve Orman Bakanlığı, laboratuvar testleri sonucunda tağşiş (karıştırma) veya ilaç etken maddesi tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürünü açıkladı.

 2.

Aksaray'da nereden geldiği belirlenemeyen bir maymun kedi sanıldı. 😂

 3.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, TOKİ tarafından uygulanan Sosyal Konut Projesi ile ilgili olarak gelen, 'Dini hükmü nedir?' sorusuna, "Devletin söz konusu borçlandırmadaki amacı, faiz geliri elde etmek değil, aksine ödeme güçlüğü içindeki vatandaşlarının ev sahibi olmalarına yardımcı olmaktır." şeklinde yanıt verdi.

 4.

10 gündür kayıp olan ve en son erkek arkadaşıyla buluştuğu tespit edilen Gülistan sosyal medyada yine yankı buldu.

 5.

Çiftlik Bank mağdurları, Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın izini bulabilmek için dedektif tuttu. Dedektif Mehmet Uzuner, Aydın için 'Brezilya'da olduğunu biliyoruz' dedi.

 6.

Bir reklamcının yola fırlayan köpeği ezmesi, sigorta şirketini vurgulaması ve ardından story atması sosyal medyada çok konuşulanlar arasındaydı...

 7.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, cemevlerinin imar planları üzerinde ibadethane sayılmasına ilişkin karar alındı. AKP'li meclis üyelerinin karşı çıktığı karar oy çokluğu ile alındı.

 8.

Bir ilköğretim okulunda düzenlenen proje sergisi bu videoyla sosyal medyaya düştü.

 9.

Eskişehir’de satırla başına vurularak öldürdüğü 2 çocuk annesi Ayşe Tuba Arslan’ın katil zanlısı eski eşi Yalçın Özalpay hakkındaki iddianame hazırlandı. Özalpay hakkında ‘tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek’ kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası istendi.

 10.

Bellerinde silah, pala ve satırla üniversiteye girerek iki öğrenciye saldıran kişiler sosyal medyanın gündemindeydi.

 11.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımımızın giydiği formaları eleştiren Düzce'nin Kaynaşlı İlçesi Belediye Başkanı Birol Şahin tepkilerin odağındaydı.

 12.

Aşk-ı Memnu'daki Hilmi Önal karakteriyle ölümsüzleşen Recep Aktuğ aramızdan ayrıldı. Vefat haberinin kendi Twitter hesabından duyurulması ise sosyal medyanın gündemindeydi.

 13.

Ünlü YouTuber NikkieTutorials'ın transseksüel olduğunu açıklaması dünya gündemindeydi.

 14.

Mehmet Öz TMZ Dergisi'ne verdiği röportajda kahvaltının yasaklanması gerektiğini söyledi, ortalık karıştı.

Bunları da Mutlaka Oku

Bu içeriğe ait yorum yoktur
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz