Bugün 14 Ayrı Bölgede Orman Yangını Çıktı: 3'ü Hâlâ Devam Ediyor

01.08.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
3K
4

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün 11 ilde meydana gelen 14 orman yangınından 10'unun kontrol altında olduğunu, 1'inin söndürüldüğünü, 3 yangına ise müdahalenin devam ettiğini açıkladı..

Bakan yurt genelindeki 14 yangının bölgelerini şöyle duyurdu:

Muğla'da, Milas ve Fethiye- Kelebek Vadisi olmak üzere iki,

Aydın'da Çine- Akçaova ve Nazilli- Bozdoğan'da olmak üzere iki,

İzmir Gaziemir- Çamönü ve Kemalpasa'da olmak üzere iki,

Gaziantep Merkez,

Balıkesir Dursunbey,

Sinop Boyabat,

Samsun Vezirköprü,

Bitlis Merkez,

Kahramanmaraş Sucatı mevkisi,

Manisa Ahmetli,

Kütahya Tavşanlı.

11 yangında kontrolün sağladıklarını söyleyen Bakan, Aydın Çine - Akçaova, İzmir Gaziemir- Çamönü ve Manisa Ahmetli yangınlarının devam ettiğini aktardı.

Manisa Ahmetli yangınının 16:00’da çıktığını ve yangına ilk müdahalenin 16.15’te yapıldığını söyleyen Pakdemirli, "Yangına 7 helikopter, 64 arazöz, 2 ilk müdahale aracı 11 dozer ve 250 söndürme işçisi ile müdahalemiz sürüyor. Aydın Çine Akçova yangını ise saat 12:26 başladı. İlk müdahale saat 12:36’da yapıldı. Yangına 1 uçak, 10 helikopter 40 arazöz, 5 ilk müdahale aracı, 4 dozer ve 180 söndürme işçisi ile müdahalemiz devam ediyor" ifadelerini kullandı.

İzmir’in Menderes Çamönü mevkisinde çıkan orman yangınına ise 2 yangın söndürme helikopteri, 1 uçak ve 10 arazöz ile 3 dozer sevk edildiğini belirten Pakdemirli, "Yangın nedeniyle Menderes-Gümüldür karayolu, çift yönlü ulaşıma kapatıldı" açıklamasını yaptı.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
trippysnake

2 aydır maden tespit uçakları bütün egeyi gezdi. Bilginize.

3 gun Önce
nedione.

Yarısı zaten kupon arazi. Kalanı hedef şaşırtma. PKK yakıyor bunlar kontrol ediyor pardon kontrol altına alıyor :) Hayırlı işler..

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (4)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz