Bu Geceden İtibaren Yürürlükte: Ermenistan ve Azerbaycan Geçici Ateşkes İçin Anlaştı

17.10.2020
nihat
Onedio Editörü
7K
46

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Erivan ve Bakü’nün bu gece yarısından itibaren ateşkes ilan etme konusunda anlaştıklarını açıkladı. 

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı da 18 Ekim 00.00’dan itibaren insani ateşkesin yürürlüğe gireceğini doğruladı.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Erivan ve Bakü arasında bu gece yarısından itibaren insani ateşkes kararı alındığı belirtildi.

“Ermenistan Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti 18 Ekim yerel saatle 00.00'dan itibaren insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardı” ifadesine yer verilen açıklamada, bu kararın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu eş başkanlarını temsilen Fransa, Rusya ve ABD liderlerinin 1 Ekim 2020 tarihli açıklaması, AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının 5 Ekim 2020 tarihli açıklaması ve 10 Ekim 2020 tarihli Moskova bildirisi uyarınca alındığı kaydedildi.

Geçici ateşkes Azerbaycan tarafından doğrulandı

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı da Ermenistan ile bu gece yarısından itibaren insani ateşkesin yürürlüğe gireceğini doğruladı.

Bakanlığın basın dairesinden yayınlanan açıklamada, “Azerbaycan Cumhuriyeti ve Ermenistan, 18 Ekim yerel saatle 00:00'dan itibaren (TSİ 17 Ekim 23:00) geçici insani ateşkes ilan etme konusunda anlaşmaya vardı” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
metin-uzun3

Gecici ateskes tuzak ,Rusya tirlar dolusu sevkiyat yapiyor,savaş buyuyecek,Ruslar ikili oynuyor,Turkiyeyi dahil etmeye calisiyor.

6 ay Önce
dipten-gelen-dalga

artık bi ibnelik yaparlarsa da topyekun saldırmak şart.

6 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (46)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz