Belirgin Kaşlardan Sıkıldık mı Ne? Rengi Açılmış Kaşlar 2021'in Gözde Trendlerinden Biri Olmaya Hazırlanıyor

15.12.2020
fyodorovna
Misafir Editör
46K
10

Kaşsız görünüm biraz garip durmuyor mu?

Neredeyse son 10 yıldır kaşlar yüzde ve makyajda büyük önem kazandı. Doğallık özlemiyle başlayan bu akım, kısa sürede doğallıktan çıktı.

İnce kaşlar kalınlaştırıldı, makyajla veya kalıcı makyaj uygulamalarıyla iyice belirginleştirildi. Ne kadar kalın, ne kadar koyu; o kadar güzel kaş algısı oluştu.

Elbette doğallık gibisi yoktu ama yüzdeki tek odak noktasının kaş olması, kişiye sert bir ifade katması nedeniyle son dönemde biraz daha farklı kaş modelleri öne çıktı.

Boşlukları tamamen doldurulmuş, dövmeli, yukarı doğru taranmış kaşların yerini daha doğal şekilde alınmış, doğal boşlukları olan kaşlar almaya başladı.

Derken bir adım daha ileri gidildi ve insanlar internette kaş renklerini açmak için aramalar yapmaya başladı.

Bunu Pinterest'in 2020 aramalarından biliyoruz. Kaş rengi açma ve açılmış kaşlar %160 daha fazla arandı. İnsanlar açık renkli, yok gibi kaşların nasıl görüneceğini merak ediyor olmalıydı.

Açık renkli kaşların ilgi görmesinin en önemli sebebi kuşkusuz moda şovları.

Son yıllarda pek çok marka defilelerinde kaşları açılmış modeller kullanıyor, böylece modellerin yüzleri daha ifadesiz hale geliyor.

Ünlüler de kimi zaman makyajla, kimi zaman açıcıyla kaşlarını silikleştiriyor. Böylece yüzlerini yumuşatıyor ve dikkati farklı yönlere çekiyorlar.

Rengi tamamen açılmış kaşlar oldukça riskli elbette. Özellikle platin saçlı ve beyaz tenlilere yakışan bu kaşların kişiyi olduğundan çok daha solgun, hasta gibi gösterdiği bir gerçek.

Yüz ifadesini yumuşatmak için kaş rengi kırma işlemi aslında uzun zamandır uygulanıyor.

Bunun için özel kaş boyaları da var. Bazı kişiler karbonat ve limonu macun kıvamına getirerek kaşlarına sürüyor ve güneşte bekleyerek kaşlarının rengini yumuşatıyorlar.

Kaş rengi açmak oldukça riskli bir işlem. Eğer yanlış açarsanız haftalar boyunca tuhaf renkte kaşlara sahip olabilirsiniz.

En doğru şekilde kaş rengi nasıl açılır derseniz oryali unutmalısınız. Tabii kaşlarınızı yüzünüzden tamamen silmek veya yumurta sarısı kaşlar elde etmek istemiyorsanız. En doğrusu kaş boyası veya alerjiniz yoksa saçınızın renginden birkaç ton açık küllü bir saç boyası kullanmaktır. Boyanın küllü tonlarda olması çok önemli.

Küçük bir kapta fındık büyüklüğünde boyayı aynı oranda (birkaç damla) oksidan ile karıştırıp pamuklu çubukla uygulayabilirsiniz.

Tüm kaşınıza sürdükten sonra gözlemleyip açılma başlar başlamaz yıkamalısınız. Ortalama 1 dakika bunun için yeterli olacaktır. Kaşlarınızı yıkadıktan sonra kontrol edip istediğiniz oranda açılma olmadıysa bir kez daha aynı işlemi yapabilirsiniz. Çok fazla açılan kaşın geri dönüşü olmadığı için bu yöntem daha mantıklı olacaktır. Kaşlarınıza boya işlemi bittikten sonra mor şampuan sürüp birkaç dakika beklerseniz daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

"Ben kaşıma boya süremem" diyenler veya sadece açık tonlarda kaşı denemek isteyenler için makyaj yolu da var.

Kaşları tamamen silmeye de gerek yok üstelik. Kaşlarınızı fondöten veya kapatıcı ile renksizleştirip üstüne pudra geçtikten sonra kendi kaş renginizden açık tonda bir kalem ve kaş maskarası ile belirginleştirebilirsiniz.

Peki sizce açılmış kaşlar mı, belirgin koyu kaşlar mı?

Yorumlar
panik-anne

tabi ki doğal kaşlar.

11 ay Önce
gursoyece

açık renk kaşlar çok kötü duruyor

11 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (10)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz