Bazı Şeyleri Kabullenme Vakti: 30 Yaşından Sonra Artık Evinizde Bulundurmamanız Gereken 12 Eşya

Kapak Görseli

Yaşını kabullenmekte zorlananlara küçük bir hatırlatma.

Ünlü iç mimar Chris Carroll, 30 yaş üstü bireylerin evlerinde bulundurmaması gereken eşyaları listeledi.

Neredeyse hepsine hak vermemek mümkün değil.

1. Eski, birkaç ev görmüş yatak.

30 yaşını geçince ilk olarak eski yataklardan kurtulmak gerekiyor. Pek çok insan 30'lu yaşlarında artık tek başına yaşıyor. Bu yüzden öğrencilik yıllarından kalma eski yatağın daha iyi, ortopedik bir yatakla değiştirilmesi gerekiyor. İyi uyku, kaliteli bir yaşamın anahtarı.

2. Peluş oyuncaklar.

Eğer çocuğunuz yoksa, dekoratif olarak peluş oyuncak kullanmak biraz tuhaf. Eskiden yatak üstüne peluş oyuncaklarla dekor yapılırdı ama şimdi artık çok güzel, tatlı dekoratif yastıklar var.

3. Çocuksu her şey.

Evde çocuk yoksa, koleksiyoner değilseniz veya hobi olarak ilgilenmiyorsanız banyoda, salonda, yatak odasında çocuksu objelerin olması sizi büyümemiş, yetişkin olamayan bir birey gibi gösterir.

4. Plastik tabak, çatal bıçak gibi mutfak ürünleri.

Hem tek kullanımlık olanlar, hem de yıkanabilir plastik mutfak gereçleri özellikle öğrenci evlerinin vazgeçilmezi. Ancak 30 yaşından sonra biraz daha klasik ürünlere yönelmek, bulaşığı sorun haline getirmekten vazgeçmek gerekiyor.

5. Eski ödüller, madalyalar.

Belki 6. sınıfta futbol turnuvasında ödül kazandınız ve onu saklamak istiyorsunuz. Ancak eski ödüllerinizi, başarı öykünüzü ulu orta sergilemek yerine özel bir yerde saklayabilirsiniz.

6. Düş kapanı, rüzgar gülü, rüzgar çanı gibi objeler.

Ergenlik çağında çok sevilen bu tür eşyaların belli bir yaştan sonra ortadan kaldırılması, daha sade bir dekorasyona geçilmesi iyi olur.

7. Kağıt lambader ve abajurlar.

Öğrenci ve bekar evlerinin vazgeçilmezi olan kağıt lambader ve abajurlar ekonomik şıklık sağlıyor. Ancak belli bir yaştan sonra daha kaliteli materyallere geçilmesi iyi olur.

8. Gökyüzüne dair her şey.

İnternette çok şık görünse de, gerçekte duvarlara yapıştırılan ve karanlıkta parlayan ay ve yıldızlar çocuklar için. Aynı şekilde bu şekildeki lambalar, nevresim takımları da çocuksu duruyor.

9. Mantar pano.

30 yaşından sonra mantar pano yerine notlarınız ve fotoğraflarınız için farklı bir yöntem bulmalısınız. Kısacası pano olabilir ama mantar pano olmaz.

10. Shot bardakları.

Çılgın gençlik yıllarından kalma shot bardakları, hatıra olarak saklanan marka bardakları artık tamamen ortadan kalkmalı.

11. Şişme yatak.

Çok kişinin bir arada kaldığı evlerin kurtarıcısı olan şişme yatakların artık çöpe atılması gerek. Misafirler için açılabilir koltuklar kullanılabilir.

12. Armut koltuk.

Gençlerin evleri için harika olan bazı mobilyalar, yetişkin evlerinde olmuyor. Bu tarz başka alternatiflere yönelmek lazım.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

YORUMLAR
19.06.2021

Saçmalık, 50 yaşına da gelsem oyuncak biriktirip, gökyüzüne dair her şeyi odamda bulundurup, balkona da rüzgar gülü koyacağım. Dönemine göre iyi bilgisayar toplayıp online oyunlarda vs atacağım. Yaş tüm bunları yapmaya engel değil. Yaşlanmak isteyen yaşlanır

19.06.2021

Ne giyineceğimize karışılması yetmedi, şimdi bir de ev dekarasyonumuza mı karışılıyor? Artık bi salın be kardeşim.

19.06.2021

Kime ne be

TÜM YORUMLARI OKU (12)