Başbuğ: 'Doğru Bildiklerimi Dün Olduğu Gibi, Bugün de Söylemeye Devam Edeceğim'

14.02.2020
batuhan
Onedio Editörü
16K
9

'FETÖ’nün siyasi ayağı ilişkin 26 Haziran 2009’da TBMM’ye getirilen kanun teklifini veren siyasilerin araştırılmasını istemesiyle gündeme gelen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Doğru bildiklerimi dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da söylemeye devam edeceğim" dedi.

TBMM'de askeri mahkemelerle ilgili 2009 yılında verilen kanun teklifiyle ilgili araştırma talep eden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP'li yöneticilerin eleştiri oklarına hedef olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada sözlerinin arkasında olduğunu belirtti ve "Doğru bildiklerimi dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da söylemeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

"İlker Başbuğ olarak benim çizgim belli ve net"

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar'a konuşan Başbuğ, "Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi, İlker Başbuğ olarak benim çizgim belli ve net. Benim için her şeyden önce vatan toprağımızın ve milletimizin birlik, bütünlüğünün korunması gelir" ifadesini kullandı.

"Doğru bildiklerimi dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da söylemeye devam edeceğim"

Başbuğ, "Son katıldığım televizyon programında da ifade ettiğim gibi, benim bundan başka bir amacım yoktur. Bunun için de doğru bildiklerimi dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da söylemeye devam edeceğim" görüşünü savundu.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
ayazhaznedar

Zamanında üstünüze düşeni yapsaydınız şimdi bu halde olmazdık. Zamanında bu akp oçuna müdahale yetkisi olanlar onca uyarıya rağmen küçümsediniz hiç bir şey yapmadınız bu vatan düşmanları bütün ülkeyi önce ele geçirdiler sonra anasını siktiler

4 ay Önce
ali-efe-ince

Zamanında Kamer Genç mecliste konuşma yaptı diye adamın dünyasını şaşırttılar. O dönemde medya tarafından asker bülent arınç'a suikast düzenleyecek diye yalan haberler yapılıyordu. Talimatı fetö akp işbirliği ile ortak verilmişti. Kozmik odaya girilmeseydi ilker başbuğ vatan haini ilan edilecekti. Bu adam yeterince dik durdu, gerektiğinde içeri de girdi. Şimdi de doğruları söylüyor. Kozmik oda hikayesinin kendi anlatımını izleyin youtube'dan. Hak vereceksiniz.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (9)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz