Barış Pınarı Harekâtı Paylaşımlarına İnceleme: '78 Kişiyle İlgili Yasal İşlem Başlatıldı'

09.10.2019
freigeist
Onedio Editörü
67K
15

 

Emniyet Genel Müdürlüğü, Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin sosyal medyada "kara propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden" 78 kişiyle ilgili yasal işlem başlatıldığını duyurdu..

 

 

 

Emniyet Müdürülüğü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada şöyle denildi:

"Bazı sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Barış Pınarı Harekatı üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik eden paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu paylaşımlara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:

09.10.2019 tarihi itibari ile başlamış bulunan Barış Pınarı Harekatı üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik eden, güvenlik güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar
jey

Bazı şerefi bozuklar orada ki pkk nın pyd ypg ne bokumsa, propagandasını yapıyor. Şimdi bunlara karşı çok sert cevap vermenin tam zamanı. Pişmanlık yasasıyla sırt sıvazlamaya dönmesin.

4 ay Önce
alp_er

hükümeti sevmemekle milli hatta en Milli varlığımız olan ordumuza laf söylemek arasında dağlar kadar fark var. dili dini ırkı ne olursa olsun ordu bizim öz evlatlarımız kardeşlerimizden kurulu. onların acısı bu ülkeyi seven herkesin ortak acısıdır. Allah onlara her daim yardım etsin.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (15)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz