Banksy'nin Yeni Eseri 'Hulahop Çeviren Kız Çocuğu'

18.10.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
7K
4

**En son Akdeniz'deki göçmenler için bir kurtarma gemisi satın almasıyla gündeme gelen gizemli sokak sanatçısı Banksy'nin yeni eseri, Nottingham'daki.****bir güzellik salonunun duvarına yaptığı '**bisiklet tekeriyle hulahop çeviren kız çocuğu' oldu..

BBC Türkçe'nin haberine göre grafiti ilk olarak Salı günü görüldü. Resmin önündeki direkte de arka tekeri olmayan bir bisiklet zincirlenmişti.

Eserin ilk görüldüğü Salı gününden bu yana Banksy'ye ait olduğu konuşuluyordu.

Başlarda eserin Banksy'ye ait olduğuna dair şüpheleri bulunan Bournemouth Sanat Üniversitesi'nden Prof. Paul Gough, duvar resminin İngiliz sanatçıya ait olmasından 'oldukça memnun olduğunu' söyledi.

Gough eserin ne anlama geldiğiyle ilgili şu yorumu yaptı:

  • "Merak uyandırıcı. Banksy'nin son dört veya beş eseri Kovid veya haberlerdeki şeylerle ilgiliydi. Bu daha acayip ve anı yaşıyor. Kendi kendine eğlenen biri.

  • "Belki de mesaj şudur: 'zor zamanlardan geçiyoruz, gelin bunun keyfini çıkaralım ve kırık olan bir şeyden eğlence çıkaralım.

  • "Hulahop bütüncül bir şey. Çember olumlu, hayatla barışıklık demek. Bozuk bir bisikletle bile oynayacak bir şey bulabiliyor.

  • "Nottingham'daki resim Banksy'nin daha önce gördüğüm resimlerinden farklı bir tür. Akışkanlığı daha az, daha pikselli bir efekt var. Özellikle çene ve yüz çevresinde."

Eserleriyle büyük şirketlerle alay eden Banksy, sıklıkla siyasi mesajlar veriyor.

Yorumlar
yulier

aga balon demeyelim de hayran kitlesi balonlaştırıyor diyelim. Adam popüler kültür ürünü olmak istese bu ismi çok güzel kullanırdı fakat mesajları ile protest bir akıma üye kendisi. Takipçilerinin %20si bu akımı takip ediyor. Kalanı ise popüler kültür kurbanı topluluk.

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (4)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz