Bakan Koca, Ahmet Hakan'a Konuştu: 'İstanbul’u Tutamıyoruz, İlle de Sokağa Çıkma Yasağı mı Getirilsin?'

26.03.2020
batuhan
Onedio Editörü
397K
67

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını nedeniyle yapılan 'evde kal' çağrılarına Anadolu’da büyük ölçüde uyulduğunu ancak İstanbul'da uyulmadığını söyledi ve "İstanbul’u tutamıyoruz, ille de devletin sokağa çıkma yasağı getirmesi mi gerekiyor?" ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmeyi yazdı.

"İnsanlar 'evde kal' çağrılarına Anadolu’da büyük ölçüde uyuluyor"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını nedeniyle yapılan 'evde kal' çağrılarına Anadolu’da büyük ölçüde uyulduğunu söylerken "İstanbul’u tutamıyoruz" dedi.

Koca, "En sert tedbir sokağa çıkma yasağı olabilir, ama ille de devletin böyle bir yasak getirmesi mi gerekir?" ifadesini kullandı.

"İki-üç haftalık süreçte mutlak izolasyon şart"

Hakan'ın Koca ile yaptığı görüşmenin ilgili kısmı şu şekilde:

"İzolasyon... İzolasyon... İzolasyon... Şu dönemde mutlak izolasyonu sağlamamız -gerekiyor. İki-üç haftalık süreçte mutlak izolasyon şart.'
Peki evlere kapanma işi sağlanamadı mı?
Bakan Koca’ya bunu sordum.
'Anadolu’da büyük ölçüde sağlanıyor ama İstanbul’u tutamıyoruz. İstanbul’u görüyorsunuz' dedi.
Sokağa çıkma yasağı bir çözüm olamaz mı?
Sağlık Bakanı Koca, bu sorumu da şöyle yanıtladı:
'Herkesin evinde izole olması gerekiyor. Bunun sağlanması lazım. Bunun ciddiye alınması gerekir. En sert tedbir yasaklama olabilir. Ama ille de devletin böyle bir yasak getirmesi mi gerekir? Hepimiz bu izolasyonu sağlayabiliriz. Bunun sağlanması için çağrılarımız devam edecek. Daha sert ve keskin çağrılar yapacağız. İki-üç hafta evimize kapanarak bu dönemi geçirebiliriz."

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
cevrimdisi

ANADOLU DA İNSANLARI EVDE Mİ TUTUYORLARMIŞ :) İNSANLAR GÜN YAPIYOR GÜN "E KENDİ ARABAMIZNAN GİDİOK GIZIM GELİNLER GÖTÜRÜYO, AĞZIMIZDA NİY VAR BİZİM, TEMİZİK BİZ. GİİTİĞİMİZ EVLERDE TEMİZ, ÖYLE İNSANDAN KÖTÜLÜK NİYİM BULAŞMAZ." KULAKLARIMLA DUYDUM BUNLARI. HADİ BİZ İŞE GİDİYORUZ MECBURUZ. DÜN MARKETTE MESAFE KURALINA UYMAK İÇİN ÖNDEKİ KİŞİYLE ARAMA MESAFE KOYDUM ARKAMDAKİ ŞAHI "BACIM İLERLESENE " DİYE ÇIKIŞTI. BİZİM İNSANIMIZ ANLAMIYOR. BU VİRÜS DAHA FAZLA CAN ALMASIN İSTİYORSAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDECEKSİN KULUÇKA SÜRESİ ŞU BU DERKENDE 14GÜN DEĞİL 21 GÜN YAPACAKSIN. SONRADA BÜTÜN HERYERİN DEZENFEKTE EDİLMESİ İÇİN EMİR VERECEKSİN EVLERDEN TUTTA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA KADAR. GERÇİ UYANMAK LAZIM. ÜTOPYADAN DÜNYAYA DÖNÜNCE İŞ ÇIKIŞI TRAMVAYDA SIRTSIRTA EVE DÖNÜŞ

4 ay Önce
isotlu-baklava

"Hepimiz bu izolasyonu sağlayabiliriz" ne demek arkadaş!!! Anama küfretsen daha iyiydi. ÇA-LI-ŞI-YO-RUZ! İzin mizin vermiyorlar işyerinde. Kredi borçları, kira, faturalar... Bunlar bizi komple delirtecekler!!!

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (67)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz