Arınç'tan Bir 'FETÖ' Açıklaması Daha: 'Belki Deniz Baykal Hariç Bütün Siyasetçiler Bunlarla Bir Araya Gelmiştir'

30.06.2020
batuhan
Onedio Editörü
35K
60

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, FETÖ konusunda söylediği ''Masum değiliz hiçbirimiz'' sözleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Arınç, "Kendilerini gizleyenlerin güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç, FETÖ konusunda söylediği ''Masum değiliz hiçbirimiz'' sözlerinin anlaşılmadığını ifade ederek açıklık getirdi.

"Gülen'i ziyaret etmeye giden milletvekilleri var" 🎥

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Habertürk yayınına telefonla bağlanan Bülent Arınç, CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal hariç bütün siyasetçilerin FETÖ ile bir araya geldiğini ifade etti.

"15 Temmuz'da KPSS'de soru çalındığını öğrendik" açıklamasında da bulunan Arınç, şu ifadeleri kullandı: "15 Temmuz'un siyasi ayağı araştırılmalı. FETÖ örgütü nasıl silah kullanacak bir noktaya geldi? İşin politik, toplumsal boyutu var. Bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmişlerdir. 2011 seçimlerinden sonra FETÖ kendini belli etmeye çalıştı. Gülen'i ziyaret etmeye giden milletvekilleri var. Bunlara plaket verenler var. 15 Temmuz'da KPSS'de soru çalındığını öğrendik. 15 Temmuz'dan önce kim konuştu? Kendilerini bu kadar gizleyenlere biz hüsnüzan göstererek güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki; herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir."

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
muhammed-gungor1

Fetullah gülen hoca efendi hazretlerine feto diyemezsin vatan haini diyenler şimdi herkes bizim gibi kandırıldı diyor önce vatan haini olduk şimdide sizde bizim gibi kaldırıldınız diyorlar ülkenin gördüğü en büyük orospu çocuğusunuz vatan haini arap dinciler

1 hafta Önce
ventolin

Bank Asya'da hesabı var diye tanıdığımızın oğlunu gözaltına aldılar, aradan 4 sene geçti adam hala içeride. Sadece bankada hesabı var diye mi yoksa başka bir olayı da var mıdır bilemem ama sıradan bir vatandaş için bu kadar acımasızca işleyen adalet, böyle itiraflara rağmen neden siyasiler için işlemez? Buna muhalefette dahil. Tepeden tırnağa kim varsa araştırılmalı. Bu yapının siyasi ayağının olduğunu biliyoruz. Yine bir 2-3 sene sonra darbe teşebbüsünün olmayacağının garantisi mi var? Yine mi kandırıldık diyeceksiniz?

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (60)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz