Annesinin Cinayetine Tanık Olmuştu: MEB, Emine Bulut'un Kızına Eğitim Hayatı Boyunca Destek Verecek

26.08.2019
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
44K
16

 

Milli Eğitim Bakanlığı, eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut'un kızına öğrenimi süresince eğitim yardımı, sosyal ve psikolojik destek sağlayacak.

 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MEB, Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta, annesi Emine Bulut'un babası tarafından öldürülmesine tanık olan 10 yaşındaki kıza destek için harekete geçti.

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale'de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.

Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak.

Ayrıca, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine yönlendirilecek.

Kırıkkale'de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi.

 

Yorumlar
hipergrafi

Darüşşafaka'ya yerleştirilmesi için imza toplandığını duymuştum. (Eğer kast edilen şey sınavsız kayıt ise) O kadarına gerek yok bence. Eğitim hayatı boyunca burs ve psikolojik destek gayet uygun ve yeterli olmuş. Darüşşafaka bir dizi zorlu sınavı geçebilen, sadece yetim ve öksüz çocukları kabul edip eğitim imkanlarından üst düzeyde faydalandıran Cumhuriyetimizden daha yaşlı bir kurum. Bu şekilde tek bir öğrenci kabul ederse devamı gelecek ve vakıf kuruluş amacını yitirecektir. Pozitif ayrımcılık ve torpil arasındaki ayrımı dikkatli yapmak gerekli.

4 ay Önce
jey

Ah yavrum. Annesizlik zor tabi ama annesinin gözleri önünde, babası tarafından öldürülmesi dehşet birşey. Psikolojik destek lafta kalmamalı ve ciddiye alınmalı. Antidepresan yazıp yollamayın kızı. Böyle travmaların sonuçları ağır oluyor. Minicik ama herşeyi anladığı, fakat çözemediği yaşta. Çok zor çok.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (16)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz