Annesinin Cinayetine Tanık Olmuştu: MEB, Emine Bulut'un Kızına Eğitim Hayatı Boyunca Destek Verecek

26.08.2019
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
44K
16

Milli Eğitim Bakanlığı, eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut'un kızına öğrenimi süresince eğitim yardımı, sosyal ve psikolojik destek sağlayacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MEB, Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta, annesi Emine Bulut'un babası tarafından öldürülmesine tanık olan 10 yaşındaki kıza destek için harekete geçti.

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale'de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.

Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak.

Ayrıca, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine yönlendirilecek.

Kırıkkale'de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi.

Yorumlar
arsenic

Peki diğer çocuklar?? Gözümüzün görmediği birçok kadın cinayeti işlendi, hatta bazıları yine çocukların gözleri önünde. Peki babaları tarafından anneleri canice katledilen diğer çocuklar nolacak??

3 hafta Önce
coldhearted

İçeriği görünce o görüntüler geldi yine aklıma, neyse kardeşimiz için güzel bir adım olmuş. Umarım yardıma ihtiyacı olan her kardeşim için aynı duyarlılık gösteriliyordur. Saygılar.

3 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (16)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz