Anne Sütünden Yoğurt ve Peynir Yapıp Satılmasını Söyleyen Kullanıcının Herkesi Kızdıran İlginç Fikri

23.02.2021
aburoski
Onedio Editörü
30K
13

Başka sömürmek istediğiniz yerimiz var mı?

Bildiğiniz gibi doğum sonrası sütü fazla gelen anneler, süte ihtiyaç duyan çocuklar için sütlerini sağarlar. Bu genelde bizim toplumumuzda herhangi bir maddi kazanç beklemeden yapılır.

Hatta ünlü oyuncu Hazal Kaya da geçtiğimiz günlerde anne sütüne ihtiyacı olan hasta bir bebek için sütünü sağıp gönderdiğini açıklamıştı. Fakat son yıllarda birileri anne sütünü internet üzerinden belli bir ücret karşılığında satmaya başladı. Bebek için mucizevi bir besin olduğu ve bebeklerin belli bir aya kadar sadece anne sütüyle beslenmesi gerektiğini bilen fırsatçılar aklınızın alamayacağı şekilde bu besinden kar elde ediyor.

Bu sadece ülkemizde değil, yurt dışında da yaygın bir şekilde yapılıyor. Bununla birlikte de yoksul anneler sütlerini bazı şirketlere satarak gelir elde ediyor. Akabinde de kazanç elde eden yoksul insanlar, daha çok çocuk yapıp daha çok para kazanıyor.

Tabii birileri bununla yetinmiyor. Bulunan bu yeni sömürü aracı sayesinde (anne-kadın) ana gıda ve içecek pazarında anne sütünden üretimler gerçekleşiyor. Örneğin Londra'da yıllar önce anne sütünden yapılan dondurmalar satılmaya başlamıştı.

Bu, son yıllarda -ekonomik durumlarla da bağlantılı olarak- annelerin ilgisini çekmeye başladı. Anlayacağınız kapitalizm için mis gibi bir yeni sömürü alanı açıldı. Evet, ortada bir rıza var fakat rızanın önünü açan etkenleri de düşünmek gerekiyor. Mesela yoksulluk gibi... 

Biz şimdi esas konumuza dönelim.

Twitter'dan bir kullanıcı, hayvan sömürüsü yerine anne sütünden (kadın sömürüsü yani) yoğurt/peynir gibi süt ürünlerinin yapılıp satılması fikrini ortaya attı.

Örneğini yukarıda yazdığım bu fikir, hayvan sömürüsü yerine kadın sömürüsüne onay verdiği için birçok insanı rahatsız etti.

Sizce ileride böyle bir şey mümkün olabilir mi? Hayvanlar yerine kadınları sömürmek daha mı normal geliyor?

Hadi gelin konuşalım!

Yorumlar
panik-anne

tabi canım hayvan sömürüsüne ne gerek var,kasaplar insan eti satsın,hermes çantalar insan derisinden yapılsın,anne sütünden peynir yapalım,insan kılından yastık yapalım... manyak mısınız nesiniz arkadaşım. hayvanların eziyet çektirilerek büyütülmelerini,sömürülmelerini,sağlıksız koşullarda acı çektirilmesini biz de istemiyoruz elbette. ama alternatif olarak da anne sütünden dondurma yeme yani andaval.

5 gun Önce
eppursimuove

Anne sütünün parayla satılmasının bütün dünyada yasaklanması lazım. Etik olarak inanılmaz yanlış bir şey bu. Kaldı ki anne sütü çok mucizevi bir sıvı ve her geçen gün hakkında yeni bilgiler öğreniyoruz, beraberinde bazı genetik parçalar geçirdiğini düşünen bilim insanları var hatta islam dininde aynı sütü içenlerin kardeş kabul edilmesinin sebebi de muhtemelen bu.

5 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (13)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz