Ankara'ya Yürüyen Somalı Maden İşçisinin Karşısına Jandarma Çıkınca İsyan Etti: 'Öyle mi Alay Komutanı?'

18.10.2020
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
32K
41

Tazminatlarını 8 yıldır alamadıkları için Ankara'ya yürüyüş başlatan Somalı maden işçileri, jandarma tarafından gözaltına alındı..

Bir işçi gözaltına alınmadan önce hem devlete hem de jandarmaya tepki gösterdi: 'Bir işverene, tek adama gücü yetmeyen devlet, şimdi gücünü bizde sınıyor. Vallahi de korkmuyoruz, billahi de korkmuyoruz sizden...'

Sözcü'den İlker Kılıçarslan'ın haberine göre, Manisa'nın Soma ilçesindeki Maden Şehitliği önünde 5 gün oturma eylemi yaptıktan sonra Ankara'ya yürüyüş gerçekleştiren madencilerin yolu Salihli ilçesi sınırları geldiklerinde jandarma tarafından kesildi.

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Gözaltında yaklaşık 7 saat boyunca ifade veren 31 somalı madenci daha sonra serbest bırakıldı. Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı'nın önünde bekleyen madenci yakınları ise 31 madencinin serbest bırakılmasını alkışlarla kutladı.

Yorumlar
siyahbey

Aynen öyle güzel kardeşim, bir tane kıçı kırık patrondan hesap soramayan devlet gücünü memurda, işçide, emekçide, garibanda sınıyor. Hakkını ararken karşında jandarma, polis dikilsin diye vergi veriyorsun.

1 hafta Önce
baykedi

Milletçe böyle konuşabiliyor olsaydık bu hale gelmezdik zaten.

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (41)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz