Amerika'da Bir İzdivaç Programına Katılıp Favori Damat Adayı Olan Seri Katil Rodney Alcala

21.07.2021
fluffyco
Onedio Üyesi
10K
3

İzdivaç programları yasaklanmadan önce ülkemizde en fazla izleyici kitlesini üzerine çeken programlardandı. Peki, şimdi size izdivaç programındaki favori bir damat adayının azılı bir seri katil olduğunu söylesek? Evet, hem de her gün ardı ardına talipleri olan bir damat adayı! İşte, Rodney Alcala'nın hikayesi...

Rodney Alcala, azılı ve seri katil ve tecavüzcü olsa da Amerika halkı onu ünlü 'Dating Game' oyunu ile tanıdı.

1971 ve 1977 yılları arasında bir dizi cinayetten sorumlu tutulan Alcala'nin kurban sayısı hala net olarak bilinmiyor.

1978 yılında Dating Game programına çıkan ve herkesçe çok sevilen Alcala, burada kendini fotoğrafçı olarak tanıttı.

Yarışma esnasında popüler biri olsa da bazı yarışmacılar onu 'tuhaf' buluyordu.

Yarışmayı kazanan ve Cherly Bradshaw ile bir bekarlığa veda partisi kazanan Alcala, Cherly onu ürpertici bulduğu için bu buluşmayı gerçekleştiremedi.

Bu olayın hemen ardından ise suç profesörü Pat Brown, Alcala'nın programdan sonra 3 kadını öldürdüğünü iddia etti.

Cherly Bradshaw, Alcala'yı reddettiği için onun tehlike altında olabileceğini düşünen polis ekipleri Bradshaw'ı yakın takibe alsa da genç kadın herhangi bir saldırıya uğramadı.

71 ve 77'li yıllarda iki kadını New York'ta öldürmekten tutuklanan Alcala'nın evi araştırıldığında çoğu cinsel pozlardan oluşan 1000'den fazla kadın ve genç kızın fotoğraflarından oluşan bir koleksiyonu olduğu keşfedildi.

Savcılar, Alcala'nın kurbanlarını bilincini kaybedene kadar boğduğunu, kendilerine gelene kadar beklediğini ve bunu birkaç defa tekrarladığını belirtti.

Ayrıca çoğu kadına tecavüz ediyordu.

İlk olarak 12 yaşındaki bir kıza saldıran ve onu öldüren Alcala, bu olayın ardından şartlı tahliye edilmiş ve daha bir dizi cinayete karışmıştı.

Şu an 13 tane cinayet işlediği bilinse de bu sayının çok daha fazla olduğu düşünülenler arasında.

Cinayetten tecavüze ve hatta çocuklara esrar satmaya kadar pek çok yasa dışı işte parmağı olan Alcala, en son 2013 yılında yargılandı.

Yargı süreci sonlanan Alcala, en sonunda suçlu bulunarak 25 yıl hapse mahkum edildi.

Yorumlar
normiedestroyer

Mağara devrinden kalma bir içgüdü. Erkek ne kadar agresif saldırgan ve öldürücü olursa kendilerini ve yavrularını o kadar iyi korur. Mağara zamanında mantığı buydu. Hala evrimleşememiş kadınlar var tabi

2 ay Önce
eylulmuffin

Adam sorunlu görünmüyor ki, öyle davranmıyor. Ama, sonra kadın inceledikten sonra fark ediyor ki bu adam normal biri değil, date çıkmamaya karar veriyor. Boğduğu, tecavüz ettiği kadınları nasıl kendi yerine götürdüğünü bilmiyoruz. Kaçırmıştır, ya da yolda kaldım, bacağım incindi, şu adresi bulamıyorum bahanesiyle de kandırmış olabilir. Direkt kapıyı çalıp ben şuradan geliyorum deyip kendini memur olarak göstermiş, eve girmeyi rica etmiş olabilir. Bir sürü yolu var. Kadınların seçimi değil yani bu. Normalde, evet farklı olan her zaman daha çekici geliyor. Problematik tiplerin seçilmesinin sebebi gözle görülür bir biçimdeyse kadın neden seçti sorgulayabiliriz evet, ama bazen alnında yazmıyor, iyi rol yapıyor sonradan meydana çıkıyorlar.

2 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (3)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz