Alman Büyükelçi O Soruyu Yanıtladı: Almanya Bizi Kıskanıyor mu?

10.06.2021
dnizgk
Onedio Editörü
24K
73

'Almanya Türkiye'yi kıskanıyor mu?' sorusu Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz'a soruldu.

Almanya Büyükelçiliği’nin resmi hesabından, büyükelçinin Türk vatandaşlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar paylaşıldı.

Gelen sorulardan biri “Türkiye’de bazı kesimler, Almanya’nın Türkiye’yi kıskandığını söylüyor. Bu doğru mu?” oldu.

"Almanya’nın Türkiye’yi kıskandığını zannetmiyorum" 📹

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Büyükelçi Schulz, soruya şu yanıtı verdi: 

“Bence ‘kıskançlık’ doğru kelime değil. Almanya’nın Türkiye’yi kıskandığını zannetmiyorum. Almanya da zaten Türkiye gibi büyük bir ülke. Güçlü, başarılı ve çeşitlilik dolu bir ülke. Fakat Almanya’da birçok insanın Türkiye’ye çok değer verdiği doğrudur. Normal dönemlerde, yani pandemiden önce, örneğin 2019 yılında 5 milyon Alman’ın Türkiye’yi ziyarete gelmesi bunun göstergesi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki havalimanı, köprü gibi mega projeler nedeniyle Batılı ülkelerin Türkiye’yi kıskandığını söylemişti.

Görsel: Türkiye Gazetesi / İlgili haber 👈

Havuz medyasının ciddi manada, muhaliflerin ise espriyle kullandığı 'Almanya bizi kıskanıyor' ifadesi de buradan çıkmıştı.

Yorumlar
selimkazak

Kibar adam tabi :) ...

2 gun Önce
bseozyrt

Adam ne kadar mütevazı konuşmuş.. Bu insanların medeniyet seviyesi çok üst seviyede ne yazık ki çok gerideyiz onlardan bu konuda (Kanıtı : Kıskanç Alman Kuduruyor diye haber başlığı mı olur amk ? Zavallı ve eziklik psikolojisi bizi ele geçirmiş asıl.. Yazık halimize valla

2 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (73)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz