AKP Kongrelerindeki 'Lebalep Dolu'luk Vaka Sayılarındaki Artışı Nasıl Etkiledi?

23.02.2021
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
2K
2

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'lebalep' olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin faturası yeni koronavirüsü tablosuna işte böyle yansıdı... İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde'de görülen vaka sayıları gözle görülür şekilde arttı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam Twitter hesabından 15-21 Şubat 2021 haftasına ait corona virüsü vaka sayılarını il il paylaştı.

Sözcü'den Taşkın Su'yun haberine göre, 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerde belirgin artış olduğunu ifade eden Bakan Koca’dan tedbirlere uyma çağrısı gelse de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘lebalep’ olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka yükselişi dikkati çekti.

AKP kongrelerinin yapıldığı illerde vaka artışı 👇

Haftalık vaka sayısında Samsun ve Ordu’dan sonra en büyük artışın yaşandığı üçüncü şehir olan Giresun’da 8 Şubat’ta AKP İl Kongresi yapılmıştı. 8-14 Şubat tarihleri arasında Giresun’da 184.34 olan vaka sayısı 15-21 Şubat tarihleri arasında 217.51’e yükseldi.

İl, kadın ve gençlik kongrelerin yapıldığı İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde’de de vaka sayıları gözle görülür şekilde arttı.

Bu içeriğe ait yorum yoktur
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz