Ağaçlar Kesildi, Plaj Dolduruldu: Yazlık Sarayın Yapıldığı Okluk Koyu'nun Önceki ve Sonraki Hali

03.09.2018
yasin-arrslan
Onedio Editörü
136K
99

Marmaris Okluk Koyu’nda Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde inşa edilen 4 odalı 230 metre kare olan cumhurbaşkanlığı konutunun yerine yapılan 300 odalı yazlık sarayın inşasında son aşamaya gelindi. 2019 yılında hizmete girmesi beklenen yazlık saray için binlerce ağaç kesildiği, plajın doldurulduğu görüldü..

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yaptırdığı konuk evi yıkıldı.

Sözcü gazetesinden İsmail Şahin'in haberine göre, Muğla'nın Marmaris ilçesi Okluk Koyu'ndaki 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın yaz tatillerini geçirdiği cumhurbaşkanlığı konuk evi yıkıldı. Yerine inşasına başlanan 300 odalı yazlık sarayın ise tamamlanmasında son aşamaya geçildi.

Uydudan da net olarak görünen ve 13 bin 166 metrekare kapalı inşaat alanına sahip üç ana bloktan oluşan Cumhurbaşkanlığı Konuk Evi'nde havuzlar, hobi ve eğlence alanları bulunuyor.

Okluk Koyu'nun eski hali.

Yazlık Saray'ın hemen yakınında ise üç bloktan personel lojmanları inşa edilirken 10 bin 966 metrekarelik dolgu alanı ise özel kum ve çakılla doldurulup plaj haline getirildi.

Okluk Koyu'nun yeni hali.

Plaj içerisinde güneşlenme ve dinlenme amaçlı bungalovlar yer alacak. Bungalovların ucunda ise denize girmek için iskeleler yer alacak.

2019 yılında faaliyete girmesi planlanan ve inşaatların tamamlandığı yazlık saray için peyzaj çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

İnşası devam eden yazlık saray sosyal medyanın da gündeminde📌

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
ek00

bunları gördükçe daha beter olmamız gerektiğini düşünüyorum.yoksa akıllanamayacağız.

1 yıl Önce
bangbang.

Millet daha gotunun dibindeki denize gidemezken beyefendiler yazlik saray yaptiriyorlar :D Ama bu size hak zaten. Siz sectiniz bu adamlari

1 yıl Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (99)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz