Ağaçlar Kesildi, Plaj Dolduruldu: Yazlık Sarayın Yapıldığı Okluk Koyu'nun Önceki ve Sonraki Hali

03.09.2018
yasin-arrslan
Onedio Editörü
118K
99

Marmaris Okluk Koyu’nda Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde inşa edilen 4 odalı 230 metre kare olan cumhurbaşkanlığı konutunun yerine yapılan 300 odalı yazlık sarayın inşasında son aşamaya gelindi. 2019 yılında hizmete girmesi beklenen yazlık saray için binlerce ağaç kesildiği, plajın doldurulduğu görüldü..

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yaptırdığı konuk evi yıkıldı.

Sözcü gazetesinden İsmail Şahin'in haberine göre, Muğla'nın Marmaris ilçesi Okluk Koyu'ndaki 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın yaz tatillerini geçirdiği cumhurbaşkanlığı konuk evi yıkıldı. Yerine inşasına başlanan 300 odalı yazlık sarayın ise tamamlanmasında son aşamaya geçildi.

Uydudan da net olarak görünen ve 13 bin 166 metrekare kapalı inşaat alanına sahip üç ana bloktan oluşan Cumhurbaşkanlığı Konuk Evi'nde havuzlar, hobi ve eğlence alanları bulunuyor.

Okluk Koyu'nun eski hali.

Yazlık Saray'ın hemen yakınında ise üç bloktan personel lojmanları inşa edilirken 10 bin 966 metrekarelik dolgu alanı ise özel kum ve çakılla doldurulup plaj haline getirildi.

Okluk Koyu'nun yeni hali.

Plaj içerisinde güneşlenme ve dinlenme amaçlı bungalovlar yer alacak. Bungalovların ucunda ise denize girmek için iskeleler yer alacak.

2019 yılında faaliyete girmesi planlanan ve inşaatların tamamlandığı yazlık saray için peyzaj çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

İnşası devam eden yazlık saray sosyal medyanın da gündeminde📌

Yorumlar
bykzlt

Hadi ihtişam budalası oldun, ben daha buradayım ölene kadar keyfini sürücem diyorsun ama anlayamadığım 300 odalı sarayları nerenle doldurucan, hiç mi estetik doğallık güzel bakma hissiyatın yok bari cennet gibi doğayı katledeceğine mevcut yazlığı kullan. Bir konuşmasında şu örneği vermişti; yabancı devletlerin sarayları var bizim neden olmasın, büyük devlet olmanın gereğiymiş.Neden olsun? Yasal yağmadan başka bir şey değil...Akıl çağı yerine budalalık çağını yaşıyoruz.İtibarda da tasarruf olmazmış, itibar mı bıraktınız ülkede.

1 yıl Önce
renovatio

Arap baharında devrilen liderlerin meğersem bizimkilerle ne kadar ortak yönü varmış. vatandaş, üç kuruş parasıyla yıllardan beri faturalarını ödemek ve ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için kara kara çözüm yolu ararken, hükümet ise kemer sıkma politikası ile cumhurbaşkanlığı köşkçükleri yaptırmaya devam ediyor.elimi açtım sana sığındım Rabbim " bunlara oy veren koyunları hizaya sokacak bir kurt ne zaman yollayacaksın?"

1 yıl Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (99)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz