Adana'da Alkollü Olarak Trafik Denetimine Takılınca Polislere Saldırdı: O Hâkim İçin Çifte Soruşturma

22.09.2020
batuhan
Onedio Editörü
9K
24

Adana’da alkollü olarak trafik denetime takılan ve polislerle tartışan hâkim Hayrettin Yavuz hakkında HSK soruşturma izni verdi.

Tedbiren Van’a tayin edilen Yavuz hakkında polise mukavemet ve mala zarar verme suçlarından da soruşturma yürütülüyor.

Hürriyet'ten Mustafa Kesler'in haberine göre cumartesi yaşanan olay, vatandaşların ihbarıyla ortaya çıktı. Anons ve uyarıları dikkate almayan hâkim ile polis arasında kovalamaca başladı. Bu kovalamaca sırasında hâkim, bir evin bahçe duvarına çarparak durabildi.

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Bunun üzerine polisler müdahale etti ve sürücünün de bir hâkim olduğu anlaşıldı. Ancak Yavuz polislere direndi ve hakaret etmeye başladı. Durumun adliyeye bildirilmesi üzerine olay yerine savcı geldi. Hâkim Yavuz’un kan tahlilleri yapıldı ve gerekli hukuki süreç başlatıldı.

1. sınıf hâkim olan Hayrettin Yavuz hakkında iki ayrı koldan soruşturma yürütülecek. Disiplin açısından HSK müfettişlerinin yürüteceği soruşturmanın yanı sıra, ‘polise mukavemet’, ‘mala zarar verme’ ve ‘trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek’ suçlarından da görev yaptığı adliyenin savcıları tarafından bir soruşturma yürütülecek. HSK, dün Yavuz’u Van’a tayin etti. Hayrettin Yavuz’un ise rapor alarak Van’a gitmediği, emekli olmayı planladığı öğrenildi.

Yorumlar
bykzlt

Adam hakim diye alkol alıp ufak şımarıklıklar yapmasın mı dokunulmazlığı olduğu halde. Normal vatandaş için ne yapılıyorsa o yapılmalı diye düşünüyorsak önce bir durup düşündüğümüze gülmemiz gerek. Kalite zaten çok düştü milletvekili olsa polisleri ip gibi dizmişti. Alkollü iken insan öldüren dokunulmazların tutuksuz yargılandığı ülkedesin. Normal vatandaşla aynı muameleyi görüp polise mukavemetten ve hakaretten suçlanmayacağı için çoktan öptüler hukukun üstünlüğünü. Sayın hakimim kendi düştü amirim

1 ay Önce
mr.spock

Neden Van'a tayin ediyorsun ki? Van'ın ne kabahati var? Men et meslekten ne emekli olabilsin ne bu mesleği yapabilsin.

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (24)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz