Acının Fotoğrafı... Soluk Borusuna Mama Kaçınca Ölen Üç Aylık Torununu Kucağında Taşıyan Dede

11.09.2019
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
48K
24

Üç aylık bebek Aykut Yılmaz, nefes borusuna kaçan mama nedeniyle hayatını kaybetti..

Otopsinin ardından torununu defnetmek için kucağında mezarlığa götüren dedenin görüntüsü ise herkesi kahretti.

Olay, Adana'nın Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana geldi.

İddiaya göre, annesi bebeği Aykut Yılmaz'a mama yedirdikten sonra uyuttu. Bir süre sonra çocuğunun hareketsiz yattığını ve nefes almadığını gören annesi eşi Cihan Yılmaz'a haber verdi.

Cihan Yılmaz, bebeğini alarak çevredeki özel bir hastaneye götürdü. Bebek burada yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Doktorların, bebeğin nefes borusuna mama kaçması sonucu nefesinin kesilmiş olabileceği ihtimali üzerinde durduğu öğrenildi. Aykut Yılmaz'ın cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Hayatını kaybeden Aykut Yılmaz, yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.

Torununun cenazesini Adli Tıp Kurumu'ndan ceset torbası içinde kucağına alarak teslim alan dede Temur Yılmaz, gözyaşlarına boğuldu.

Otomobile torununun cenazesini kucağına alarak binen Temur Yılmaz'ın görüntüsü yürek burktu. 3 aylık Aykut Yılmaz'ın cenazesi daha sonra Şambayadı Mahalle Mezarlığı'na defnedildi.

Yorumlar
arsenic

Bebeğin Mamayı sindirdiğinden, yuttuğundan emin olmalı. Bebeği besledikten sonra mutlaka gazını çıkarmalı. Ve yan yatırmalı, arkası yastıkla desteklenip, bu pozisyon da kusarsa da boğulmaz. Benim de başıma gelmişti, sırtüstü yatırmıştım, kızımın boğazına kendi salyası takılmıştı, çırpınırken farkettim ve müdehale edebildim neyseki. Ama onlar farkedememiş maalesef, uyuyor sanmış galiba, Hayat bazen dayanılması çok güç bir acı..

4 gun Önce
melis_cankurtaran

Fark edildigi anda bebegi kolunuza hafif yere egik basi elinizde bacaklari kolunuzda olacak sekilde yatırmak ardindan sirtina asagidan yukariya yani belden sirta dogru dusunun vurmak cocugu cevirip kontrol etmek tepki yoksa bunu tekrarlamak gerekiyor. Ilk yardim arkadaslar cok zor bir sey degil herkes ogrenmeli.

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (24)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz