65 Yaş ve Üzerindekiler Emekli Maaşlarını Evden Alabilecek

25.03.2020
emre-ordu
Onedio Editörü
17K
3

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarını evlerinden alabilmeleri için valiliklere talimat verdi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunanların maaşlarını evlerinde alabilmeleri için valiliklere talimat gönderildi.

Bu çerçevede Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat sonucu, valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri evlerinde yapılıyor.

Ödemeler, öncelikle banka görevlileri aracılığıyla, banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ise valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonundaki "Vefa Sosyal Destek Grubu"nca gerçekleştiriliyor.

Maaşları evden nasıl alacaklar?

Evden maaş ödemesi uygulamasına göre, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar evde ödeme, havale-EFT talimatı konusundaki taleplerini valilik ve kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletiyor.

Şubede iletilen talimata istinaden müşteri hesabından yetkili kamu görevlisine ödeme yapılıyor. İşlem tutarı kendisine teslim edilen banka görevlisi ile yetkili kamu görevlisi müşterilere işlem tutarını teslim ettikten sonra ödemelerin yapıldığına dair tutanağı ilgili banka şubesine teslim ederek süreci tamamlıyor.

Müşterinin adresinde bulunamaması halinde tutar, yetkili kamu görevlisi tarafından ilgili banka şubelerine iade ediliyor.

Yorumlar
bahar-fatma-kesanli

Pardon ama, ya 55-60 yaşında olup kronik rahatsızlığı olan ve olmayan emekli ne yapacak? Kalabalık toplu taşımalarda yolculuk yapıp, kalabalık kuyruklar arasında maaşını mı çekecek? Bu hastalıktan vefat edenler arasında 45 yaşında insanlar da varmış! Yani, 65 yaş sınırı palavradan ibaret! Hem, maaşı getirecek görevlinin ve getireceği paraların %100 Korona Virüsü taşımayacağını nasıl GARANTİ edecekler? Çok muallak durumlar bunlar! İki ucu boklu değnek, adeta!

5 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (3)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz