3 Yıl Boyunca 11 Yaşlı İnsanı Baltası ile Öldürerek "Artvin Canavarı" Lakabını Alan Seri Katil: Adnan Çolak

23.09.2020
fluffyco
Onedio Üyesi
33K
13

Dehşet veren bir hikayesi var...

1992 ile 1995 yılları arasında "Artvin Canavarı" ve "Baltacı" lakabı ile dehşet salan Adnan Çolak, Artvin'de yaşayan ve çoğunluğu yaşlı olan onlarca insanı öldürdü.

Herkesin birbirini tanıdığı ve güvenilir bir ortamda bu kadar büyük dehşet saçan Çolak, çoğu kurbanını tanıyordu.

68 ile 95 yaşları arasındaki 6'sı kadın 11 kişiyi baltasıyla öldüren Çolak, kadın kurbanlarını öldürdükten sonra tecavüz ediyordu.

Son kurbanı 58 yaşındaki Hediye İpek'i tülbentle boğup ardında tecavüz ettikten sonra öldü sanarak olay yerini terk etse de İpek, ağır yaralı olarak kurtulmuş ve komşularının yardımıyla hastaneye kaldırılmıştır.

Komşusu Hediye İpek'e saldıran Çolak, kadını öldüğü sandığı için bir tehlike görmese de Çolak ilk saldırdığı anda kadın onu tanımıştı.

Hastaneye kaldırıldıktan sonra polise Adnan Çolak'ın eşkalini en ince ayrıntısına kadar anlatan kadın sayesinde Çolak hemen yakalandı.

Adnan Çolak yakalandığında kan donduran ifadelerde bulundu.

İfadesinde, 'Köyde yalnız yaşadığını bildiğim Hediye İpek'in evine gittiğimde de gayem öldürüp sonra da ırzına geçmekti. Kadının evde yalnız olduğuna emin olduktan sonra harekete geçtim. Boğuşma sırasında 'Seni tanıdım,' diye bağırdı. Ama sesimi çıkarmadım. Saçlarıma, hayalarıma dalmak istedi. Ama engel olamadı. Atletimdeki küçük kan lekesinin bu sırada bulaştığını sanıyorum. Çünkü kadının ağzından kan geldiğini gördüm. Kan gelince öleceğini düşündüm.' sözlerini kullanan Çolak, yaşlı kadınlara tecavüz etmesini bambaşka bir olaya bağlıyordu.

Henüz 7-8 yaşlarındayken anne ve babasının cinsel ilişkiye girdiğine tanık olan Çolak, aynı zamanda 11 yaşına kadar ailesiyle beraber uyuduğu için kadın kurbanlarına tecavüz ettiğini iddia ediyordu.

Bunun yanı sıra çocukluğunda amcasının oğlunun tecavüzüne uğrayan ve menenjit geçiren Çolak, alkol aldığı zaman kendisine hakim olamadığını söylüyordu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Adnan Çolak, 5 yıl boyunca yargılandı. 6 kere idam, 2 kere 20 senelik ağır hapis cezası alan Çolak, Rahşan Affı kapsamında 2005 yılında serbest bırakıldı.

'Artvin Canavarı' Adnan Çolak, en fazla ifadesinde yer verdiği 'Ben yaşlı insanları öldürüyorum. Onlar biz gençlerin rızkını yiyor. O kadar yıl yaşamışlar, daha fazla yaşamalarına ne gerek var?' sözleri ile hatırlanıyor.

Siz bu kan donduran olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
kzlt

Onlar gençlerin rızkını yiyor daha fazla yaşamalarına ne gerek var, neo-malthusçu musun abi malthusçu olsam bu sözü beğenirdim. Narayama Bushiko..

1 yıl Önce
arsenic

11 kişiyi baltayla katlediceksin, üstelik katlettikleri insanlar köyünün insanları, komşusu, ırzına geçip, baltayla doğrayacaksın sonra afla 5,10 yıl yatıp serbest kalacaksın!! Böyle birşey olabilir mi ya! Rahşan affı bu ülkenin rezaletlerinden, utançlarından biridir.

1 yıl Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (13)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz