24 Saat İçinde Resmileşebilir: Trump 'TikTok'u ABD'de Yasaklayacağız' Dedi

01.08.2020
nihat
Onedio Editörü
5K
23

ABD Başkanı Donald Trump, TikTok'u ABD'de yasaklamak için harekete geçeceğini duyurdu. Trump, kararname imzalamasının ardından yasağın 24 saat içinde resmileşebileceğini söyledi..

TikTok'u yasaklamak için kararname imzalayacak

ABD Başkanı Donald Trump, Çin'li ByteDance'ın TikTok uygulaması ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı bilgiye göre, Florida ziyaretinin ardından Washington'a dönüşünde gazetecilere konuşan Trump, uygulamaya karşı alınan önlemler üzerinde uzun uzun düşündüklerini belirterek, "TikTok'u ABD'de yasaklayacağız" dedi.

Şu anda acil durum ekonomik yetkilerine sahip olduğunu vurgulayan Trump, TikTok'u yasaklamak için bu yetkilerini kullanacağını ya da bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını ifade etti.

Yasak 24 saat içinde resmileşebilir

Trump, imzalayabileceği kararnamenin ardından kararın 24 saat içinde resmileşebileceğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da, Temmuz ayının başında TikTok uygulaması da dahil olmak üzere Çin menşeli sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı planladıklarını açıklamıştı.

Dünya çapında 800 milyondan fazla kullanıcısı var

ABD'nin yanı sıra, aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkede 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan TikTok'un, kullanıcılarının kişisel bilgilerini Çin yönetimine bildirdiği iddia ediliyor.

Bazı Amerikalı uzmanlar, şirketin, ABD'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğu görüşüne sahip.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
sonmuhendis

Lan dallama, sen kimsin ki beni 'siz biz' gibi ayrıştırıyorsun. Kişisel verilerin kontrolü için Çin'e savaş açıyor adam. Teknolojiden bir bok anlamazsın. Çinin markası Huawei'ye desteği kesti kullanımını yasakladı ülkede. Heyy yavrumm heyyy. Gündemi A kanallardan takip etmeyin artık.

4 gun Önce
sonmuhendis

TRUMP, Çin'e karşı politik duruştan dolayı kapatmayı düşünüyoruz diyor. Anlamayan davarlar için açıklıyorum.

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (23)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz