15 Ekim Koronavirüs Tablosu Açıklandı! İşte Güncel Vaka Sayısı...

15.10.2021
mugekaksi
Onedio Üyesi
234
0

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken yapılan aşı çalışmalarıyla bir çok ülke normalleşme aşamasına geçmeye başladı. Ülkemizde de aşı çalışmalarının hızla devam etmesi ve en son yapılan tam kapanmayla beraber vaka artışının kontrol altına alınmasıyla birlikte düşüş sürüyordu. Fakat son zamanlarda paylaşılan koronavirüs tablolarında vaka sayılarında yükseliş görüldü. İşte 15 Ekim günlük vaka sayısı ve koronavirüs tablosu...

Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi pozitif çıktı, 181 kişi yaşamını yitirdi.

15 Ekim Koronavirüs Tablosu

Aşının önemine vurgu yapan Bakan Koca, 'Aşısı bulunmuş bir bulaşıcı hastalıkla mücadele ettiğimizi unutmayın. Biraz zamana ve tam doz aşılanma oranının artmasına ihtiyacımız var. Bu gerçek yeterince büyük bir moral kaynağıdır. Salgınlara yol açan birçok hastalık yaygın aşıyla ortadan kalktı.' ifadelerini kullandı. Öte yandan %75 aşılama oranına ulaşan Ardahan ve Antalya mavi kategoriye yükseldi.

Bu içeriğe ait yorum yoktur
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz