'Yargıya Baskı Yaptı' İddiası: Burhan Kuzu Hakkında Başsavcılık Tarafından İnceleme Başlatıldı

14.02.2020
batuhan
Onedio Editörü
15K
8

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu, AKP eski Milletvekili Burhan Kuzu'nun "yargıya baskı yaptığı" iddialarına ilişkin inceleme başlattı.

AA'da yer alan habere göre Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) evrak gönderdiği İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu, Burhan Kuzu hakkında inceleme başlattı.

Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında "suç örgütü liderliği ve cinayete azmettirme" suçlarından tutuklanan İranlı Naci Şerifi Zindaşti'nin tahliye edilmesi için yargı mensuplarına baskı yaptığı iddia edilen AKP eski Milletvekili Burhan Kuzu ile ilgili inceleme yapılıyor.

İncelemenin, HSK'nın, "Burhan Kuzu'nun yargı mensuplarına baskı yaptığı" iddialarına ilişkin bir evrakı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermesi üzerine başlatıldığı belirtilirken, dosya için özel soruşturma bürosundan bir savcının görevlendirildiği öğrenildi.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
uzundonlu_kisot

heralde aramızda "kovuşturmaya gerek yok" kararının dışında bir sonuç bekleyen kendini bilmez yok?

4 ay Önce
asocial

Soruşturma açmalarına bile şaşırdım. Ne gerek vardı. Boşuna masraf iş yükü. Örnek Melih Gökçek. Bak hala arayanı soranı yok. Tweet atıp ortada belediyeye ait araçla takılıyor. Muz Cumhuriyetinde sıradan bir gün.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (8)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz