'Kemalizm Bir Virüstür' Diyen Selman Öğüt Tepkilerin Odağında

13.09.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
41K
124

**Tartışma programlarındaki Atatürk karşıtı söylemleri ile tanınan.İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Selman Öğüt, bu kez de Twitter hesabından yaptığı."Kemalizm bir virüstür".**paylaşımıyla gündemde..

Öğüt'e tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları #MedipolÜniversitesiKapatılsın etiketini Türkiye gündeminin ilk sırasına taşıdı.

Selman Öğüt 12 Eylül tarihli paylaşımlarında şunları yazdı:

"Kemalizm bir virüstür, devlet ise vücuttur. Virüs vücuda zarar verebilir, ama virüs virüstür, vücuda hükmedemez. Vücuda kalp ve beyin hükmeder. Erdoğan Kemalistlere devletin vücudundan temizlenen bir virüs türü olduklarını göstermiştir.

#KemalizmYıkılıyor

Devlet medeniyet damarları olmadan yaşayamaz. Alfabesinden şiirine, musikisinden mimarisine kadar bu damarlara zarar veren virüs temizlenmelidir. Arşivlerinden hukuk sistemine, bürokratik geleneğinden eğitim sistemine kadar zarar görmüştür devlet.

Artık toparlanma süreci bitmiş diriliş dönemi başlamıştır. Kemalizm dahil her türlü virüs ya bünyeye alışacak ya da bünyeden atılacaktır. Devletin tarih ve medeniyet şuuru geri gelmiştir. Batı karşısında ezilenlerin esamesi okunmayacaktır. Devlet sağlığına kavuşmuştur.

Bundan sonrası mazlumların ve mağdurların hamiliğini yapan Türkiye'nin küresel güç olma hikayesidir. Devletler birden çökmez ve birden büyümez. Medeniyet damarlarını keserseniz çöker, beslerseniz büyür. Şimdi vakit büyüme ve güçlenme vaktidir."

O paylaşımlar 👇

Selman Öğüt'e ilk destek yine Atatürk karşıtlığıyla bilinen Fatih Tezcan'dan geldi 👇

📌 Öğüt'ün ifadelerine sosyal medyanın tepkisi

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
bykzlt

Paraşütle indirilmiş gazeteciler ve bunun gibi seçilmiş beyin israfları 3 yıl sussa 30 yıl ileri atıcaz.

1 hafta Önce
dynamite

Klasik bir oksijen israfıdir kendisi. @Ardens çok haklısın oksijen öncesinde de israfti kendisi

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (124)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz