'İnançsız Birisi Merhametli Olamaz': Öykü Gürman'ın Babasının Ateist Olmasıyla İlgili İtirafları Tartışma Yarattı

21.11.2020
469K
148

Konu tamamen kötü bir insan olmakla alakalı bence, karakter meselesi 🤔

Oyuncu ve şarkıcı Öykü Gürman kardeşi Berk ile söylediği 'Evlerinin Önü Boyalı Direk' şarkısıyla hayatımıza girdi.

Bir süre daha müzikle uğraşan Öykü sonrasında ilk oyunculuk deneyimi olan 'Sen Anlat Karadeniz' dizisinin Asiye karakteriyle izleyenlerin sempatisini kazanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Aslı Şafak'la İşin Aslı programına konuk olan Öykü Gürman hayatı ve ailesiyle ilgili samimi itiraflarda bulundu.

Aslı Şafak'ın 'Yakınınızda inançlı olmayan biri var mı?' sorusuna 'Babam ateistti' cevabını verdikten sonra söyledikleri sosyal medyada gündem oldu.

Şarkıcı merhamet ve vicdan kavramlarının altını çizerken 'İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi.' diyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Aslı Şafak'ın 'Babanız tarafından sevildiniz mi?' sorusuna gözleri doldu. Konuşurken boğazı düğümlenen şarkıcı, 'Babam beni kendine göre sevdi. Duygusallığımı eleştirdi. Kimse bir insanın gözyaşının hesabını soramaz' diye devam etti.

Öykü Gürman'ın inançsızlıkla ilgili sözleri üzerine Twitter'da tartışmalar devam etti👇

Ateizm Derneği de dahil olmak üzere tepkiler gecikmedi 👇

👇

👇

👇

👇

👇

Bu genellemeyi saçma bulanlar kadar,

Doğru bulanlar da vardı👇

👇

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yorumlar
raspberry

İnançla alakası yok bunun. Babası kötü biri ve bunu babasının inançsız olmasına bağlamış. Sanki inançlı kişiler türlü iğrençlikler yapmıyormuş gibi. İyi ve kötü insan olmak inançtan bağımsızdır.

4 gun Önce
jan-vintageman

Büyüdüğüm evde ne bir kez namaz kılındığına, ne de oruç tutulduğuna şahit oldum. Ama annem de babam da hayatlarında bir karıncayı dahi incitmedikleri gibi, çevrelerindekilere yardım etmek için koşturup durdular, bu yüzden de çok sevilirler. Ben ve kardeşim de onları örnek aldık, inançsız olmamıza rağmen dürüst ve ahlaklı yaşamaya çalışıyoruz, kimsenin ahını almadık. Gündeme gelmek için böyle saçma sapan çıkışlar yapanları not edin sadece, bu devran döndükten sonra "aslında öyle demek istememiştim" diye nasıl kıvrandıklarını göreceksiniz.

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (148)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz